28 квітня – День охорони праці

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. Здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

На виробництві, за оцінками Міжнародної організації праці,  щорічно відбувається понад 270 млн  нещасних випадків, які приводять до відсутності на робочому місці протягом більше 3-х днів. Кожен день у світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2,3 млн осіб.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб  привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури з охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

 Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

В Україні цей  День отримав назву „День охорони праці” і відзначається згідно з Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці і пройде під гаслом „Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі”.

28 квітня 2021 року журнал „Охорона праці” спільно з Європейським товариством з охорони праці ( ЕSOSH ) проводить онлайн марафон „ Безпека на кожному підприємстві – 2021” з метою привернення уваги суспільства, державних інституцій, роботодавців до питань безпеки праці та здоров’я працівників.

У заході візьмуть участь представники великих підприємств України, Міжнародної організації праці, Міжнародної асоціації соціального забезпечення  ISSA, Державної служби України з питань праці, міжнародні та вітчизняні експерти. Під час заходу підприємства проводитимуть відеотрансляцію або демонструватимуть відеозапис з виробничих майданчиків про поліпшення умов праці та зниження ризиків.

Організатори заходу  пропонують  долучитися до онлайн марафону всіх бажаючих (участь безкоштовна).

Зареєструватись для участі як слухача можна за  посиланням: https://forms.gle/rzEiNZo83RqvnH289

 Дата і час: 28 квітня 2021 року, 11.00-13.00. Формат: платформа ZOOM, онлайн-трансляція у  Facebook.

Пам’ятаймо, що дотримання законодавства у сфері охорони праці, розвиток культури охорони праці в суспільстві стане запорукою збереження здоров’я працівників та найціннішого – людського життя.

Управління праці та
соціального захисту населення