Вітаємо РЯТУВАЛЬНИКІВ з професійним святом та 130-ою річницею створення пожежної охорони у м. Бориславі

Сьогодні, 17 вересня, вся Україна відзначає День рятівника — професійне свято працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань та ветеранів, які здійснили свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.

Для рятівників Борислава сьогодні подвійне свято, адже окрім професійного, вони відзначають 130-ту річницю створення пожежної охорони у нашому місті.

З цієї нагоди на території Бориславської ДПРЧ-6 7-о Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Львівській області відбулися урочистості. Розпочався захід зі спільного виконання Державного Гімну України та благословення від настоятелів храмів міста.

А далі центральними вулицями міста Борислава пройшов святковий парад особового складу та спеціальної рятувальної техніки Дрогобицького гарнізону ДСНС.

У концертному залі Палацу культури виконанням Державного Гімну України продовжились урочистості свята. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про тих, хто поклав своє життя під час виконання службових обов’язків. 

Після короткої розповіді про історію нашого пожежного підрозділу зі словами привітань виступив перший заступник начальника Головного управління ДСУ з надзвичайних ситуацій у Львівській області, полковник служби цивільного захисту Валерій Глобенко. 

Відзнаками та грамотами з нагоди професійного свята та за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, відвагу та мужність, виявлені під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Львівської області було нагороджено кращих рятувальників Дрогобиччини. 

З вітальним словом до рятувальників звернувся міський голова Борислава Ігор Яворський.

“Сьогодні я маю велику честь від імені Бориславської міської ради, депутатського корпусу та від себе особисто вітати вас із професійним святом.
Запобігти! Врятувати! Допомогти! Це всього лише 3 слова, проте вони несуть дуже глибокий зміст. Саме ЗАПОБІГТИ є найважливішим нашим спільним обов’язком — простягати один одному руку допомоги та не допустити того, щоб треба було рятувати. – зауважив Ігор Романович. – Місто Борислав – місто, в якому все розпочалось з нафти.  Власне, завдячуючи тому, що у нас почався нафтовидобуток, 130 років тому і була створена пожежна частина.  

У своєму слові Ігор Романович також відзначив значущий факт в історії міста Борислава, про який не варто забувати.

“У місті, яке тісно пов’язане з нафтовидобутком, було багато винахідників у різних сферах. Та сьогодні хочу відзначити одного, який жив, працював, помер і похований у Бориславі. Це винахідник пожежного гідранта, людина, що отримала патент на нього – Едмонт Місько. Завдячуючи цьому винаходу, пожежники до нині користуються пожежним гідрантом і отримують швидкий доступ до води, рятуючи тим самим багато людських життів”. 

Міський голова нагородив грамотами Бориславської міської ради кращих працівників Бориславської ДПРЧ-6 7-о Державного пожежно-рятувального загону.

Приємний подарунок вручено рятувальникам з нагоди професійного свята та 130-ої річниці заснування пожежної охорони в м. Бориславі — сертифікат на суму 130 тис. грн для оснащення Бориславського підрозділу. 

Також вітали рятувальників зі святом представники Львівської обласної ради, Дрогобицької районної державної адміністрації, Дрогобицької районної ради, представники територіальних громад Дрогобицького району, а також керівник НГВУ “Бориславнафтогаз”.

Справжнім сюрпризом для учасників святкування стало музичне привітання від українського співака Романа Скорпіона. Гарний настрій створили гурт “Бориславські батяри”. Також зі святом рятувальників привітала вихованка естрадної студії Бориславського Палацу культури Марта Крагиль. На звершення свята виступив гурт ветеранів пожежної охорони “Спалах”.