Борислав отримає додатково близько 3 млн. грн. на виплату зарплати вчителям

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування додаткових субвенційних коштів для виплати заробітних плат вчителям. Для бориславських педагогів буде спрямовано ще 2 907 300 грн..

Як пояснила начальник відділу освіти Елла Качмарчик, виплата коштів педагогам вперше здійснюватиметься із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними: «У формулу, за якою розраховується заробітна плата, закладається показник наповнюваності класу, а ці дані суттєво впливають на формування бюджету. Минулого року при обрахунку державної субвенції бралась до уваги кількість учнів за попередній навчальний рік, тому виникла така велика різниця у незабезпеченості. Тепер було враховано дані станом на 5 вересня 2019 року. Так, було встановлено, що цьогоріч у Бориславі навчається на 96 школярів більше і здійснено відповідний перерахунок».

Згідно доведеної субвенції на 2020 рік, незабезпеченість фондом заробітної плати складає 7 млн. 268 тис. грн.. Завдяки додатково спрямованим коштам ця цифра тепер зменшиться майже удвічі, що значно зменшить навантаження на міський бюджет.

«Незважаючи на позитив щодо зменшення обсягу незабезпеченості, розслаблятися не варто. За минулі роки нам вдалось напрацювати непогану динаміку (у 2018 році незабезпеченість становила – 15 млн. грн., у 2019 році – 9 млн. грн., у 2020 – 7 млн. грн.). Враховуючи проведені заходи минулих років, ми змогли вберегти всі освітні установи і не вдавались до руйнівних кроків. Потрібно й надалі спільно й наполегливо працювати в цьому напрямку», – зазначив міський голова Ігор Яворський.