Борислав продовжує розкривати свій багатий туристичний потенціал

У Бориславі продовжується робота із туристичної промоції міста і в процесі досліджень виявляється все більше й більше нових та захоплюючих історій. Так, було віднайдено ще один перспективний і надзвичайно цікавий туристичний об’єкт в центральній частині міста – історична зона Борислава «Новий Світ» (Neue Welt).

Вчора, 28 жовтня, під час невеликої екскурсії було представлено перспективний план та обговорено можливості облаштування цієї туристичної атракції.

Як розповів керівник КП “Надра Борислава” Мирон Цайтлер, на основі історичних джерел та літературної спадщини Стефана Коваліва знайдено ймовірне місце першої дучки у Бориславі ХІХ століття.

Дучка (від нім. «Dukle» – ямка) – це невелика копанка, з якої у давнину селяни черпали нафту для господарських потреб.

Саме про неї та спосіб виготовлення колісного мастила описує Стефан Ковалів у своїй праці:

«Первісно була тілько одна «дучка» (криничка) на цілий Борислав і то на «Новім Світі» і з неї ще в році 1840 черпали селяни з цілого села «кип’ячку», себто нафтову ропу, ляли в пісковий рів, аби пригустіла, і тоді мішали наполовину з рідкою кип’ячкою і виливали до бочки, наповненої до половини борщем з грису. В таку мішанину кидали розжарене камінє, аби добре переварилася так, що наколи замачав у тім варі стебельце, а він став тягнутися, як найтонший волосок, і міг кілька разів ним обмотати хату, тоді сей вивар був саме добрий до смарованя возів. Таку мазь возили до Дрогобича і продавали… »

Водночас привабливості майбутній локації надають й інші туристичні принади, що знаходяться поруч, а саме: найвища точка шахтних насипів, де планується встановити оглядову вежу. З цього місця видніються мальовничі карпатські узгір’я Борислава, всі його мікрорайони, а також чудові краєвиди дрогобицької височини.

Родзинкою туристичного об’єкту є джерело мінеральної води «Нафтуся», яке знаходиться неподалік дучки та спроектованої вежі. А ще важливо, що ця місцина знаходиться майже у самому центрі Борислава неподалік музею-садиби Сергія Силантєва “Карпатська хата”.

Відтак реалізація задуму дозволить в одному місці сконцентрувати цілий комплекс привабливих для туристів поєднань – справжня нафтова дучка, оглядова вежа, джерело «Нафтусі» та музей-садиба ХІХ століття.