Борислав VS коронавірус: із щотижневої наради

На території Бориславської територіальної громади кількість хворих, на щастя, не зростає, та це не є приводом нехтувати карантинними обмеженнями. Адже ситуація в Україні зовсім невтішна: тільки за минулу добу зафіксовано 18 988 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з яких 2 967 осіб госпіталізовано, 833 людини померло.

Про епідемічну ситуацію у Бориславській громаді, а також про темпи вакцинації говорили у понеділок, 8 листопада, на нараді міського голови зі структурними підрозділами міської ради. 

За інформацією начальника відділу оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Володимира Прідуна, за минулий тиждень виявлено 44 позитивні випадки захворювання. 

Як повідомив в. о. директора КНП “ЦМЛ м. Борислава” Ігор Шамрило, вакцинація на території нашої активно продовжується. За минулий тиждень І дозою щеплено 776 осіб, II дозою – 448. Загалом від початку вакцинальної кампанії І дозу отримали 7756 людей, II дозу – 4919.

“Карантинні обмеження, які були впроваджені на території нашої громади, потрохи приносять свої результати, — підкреслює міський голова Ігор Яворський. – Кожної наради ми говоримо про те, щоб мешканці максимально вакцинувалися, оскільки статистика рівня захворюваності та смертності в Україні є зовсім плачевною. За останніми даними, на жаль, ми займаємо друге місце у світі за кількістю летальних випадків від коронавірусної інфекції. Задумаймось, чому така проблема? Невже у нас осередок розгортання інфекції, щоб вона забирала життя стількох українців? Я це напряму пов’язую з вакцинацією. Інформація про рівень щеплень серед країн Європи є загальнодоступною. На жаль, Україна серед європейських країн має найнижчий показник вакцинації двома дозами. Ось і відповідь на запитання, чому в нас такий показник смертності. Якщо взяти для прикладу Італію, Іспанію чи Португалію, то в них рівень вакцинації в межах 70 %, і відповідно рівень смертності в декілька разів менший. Тому ще раз закликаю всіх до мудрості!”