Делегація з Борислава бере участь в урочистостях з нагоди Дня міста Ломжа

Найважливішим фактором для повноцінного розвитку громади є залучення додаткового фінансового ресурсу з усіх доступних джерел. Одною із таких можливостей є гранти Європейського союзу. За них варто боротися, – постійно наголошує міський голова Ігор Яворський. І найлегше це зробити спільно із містами-партнерами держав-членів ЄС.

Цими днями місто Ломжа, партнер Борислава в Республіці Польща, відзначає День міста. На запрошення президента Ломжі Маріуша Хжановскогого делегація з Борислава на чолі з міським головою бере участь в урочистостях з цієї нагоди. Участь у святкуваннях також беруть представники інших міст-партнерів Ломжі з України (Коломия, Новоград-Волинський), Болгарії і Литви.

“На таких заходах найлегше налагодити контакти та співпрацю з іншими містами. – наголошує Ігор Романович. – Є домовленість з Коломиєю та Новоградом-Волинським про підписання угоди про співпрацю, також ми детально обговорили переваги кожного з міст для об’єднання у роботі над спільними міжмуниципальними проєктами.

В рамках візиту делегації відвідують об’єкти, які реалізовано за кошти Євросоюзу, з метою ознайомлення із кращими практиками.

“На перемовинах також ми детально вивчаємо побудову структури органу місцевого самоврядування Ломжі, зокрема, який механізм найкраще працює по роботі із грантовими коштами для залучення інвестицій. Їх досвід для нас є дуже цінним, і вони радо ним діляться, – додає міський голова.

Вже є певні плани на наступний рік. Так, Ломжа в рамках святкування наступного Дня міста проведе день української культури (буде залучено українські колективи з міст-побратимів для презентації своєї творчості), заплановано реалізувати низку так званих “м’яких” проєктів для обміну молоддю (культурного та спортивного напрямків). Також міста будуть писати наступний спільний проєкт для участі в програмі транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна” (визначено дедлайн підготовки пропозицій). Окрім цього Ломжа залучатиме свої компанії нафтогазової промисловості для участі в спільних проектах.

Приємним є той факт, що в Ломжі багато знають про Борислав, – відзначає міський голова. – Наше місто навіть фігурує на символічних вказівниках з містами-партнерами.

Від імені Бориславської громади міський голова Ігор Яворський вручив президенту Ломжі Маріушу Хжановскому унікальний, символічний подарунок – картину, написану озокеритом, автором якої є наш бориславський художник Павло Деленкевич, та сувенірну продукцію з айдентикою Борислава.

“Отож, співпраця набирає нового оберту і підсилюється практичними кроками для залучення коштів в розвиток обох громад”, – підсумувує міський голова.