День захисника України в Бориславі

Вчора, 14 жовтня, у Бориславі відбулись заходи, присвячені Дню захисника України та 78-річчю створення Української Повстанської Армії.

Першим відбулось віче “Нескорені” біля могили воїнів УПА поблизу храму УГКЦ Покрову Пресвятої Богородиці. Розпочався захід спільним виконанням гімну українських націоналістів “Зродились ми великої години”, панахидою за упокій душ невинно вбитих і полеглих воїнів та виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.

Квіти шани і вдячності від громади міста до могили воїнів поклали міський голова Ігор Яворський, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, мешканці та учасники громадських організацій. Традиційною гірляндою пам’яті вшанували борців за волю України представники Бориславської станиці національної скаутської організації “ПЛАСТ”.

З вітальним словом виступив міський голова Ігор Яворський: “Шановні сивочолі ветерани Української Повстанської Армії, шановні учасники російсько-української війни, шановні захисники України! Сьогодні, направду, маємо особливий день, коли відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, створення Української Повстанської Арміїі та День захисника України.
На долю нашого народу випали чималі випробування. Постійно впродовж століть українські воїни мусили братись за зброю боронити свій рідний край. Наші славні козаки уповали на святу Богородицю і молились до неї перед кожним походом, просячи заступництва. Зовсім недосвідчені молоді люди, які вступили до лав УПА, змогли протистояти навалі “червоної чуми” – Богородиця допомагала, захищала і оберігала. А у 2014 році практично зовсім беззбройні волонтери і добровольці змогли зупинити ворожі сили.
З нами правда, з нами Бог і з нами Україна. Шановні друзі! Я би хотів побажати усім, хто тут присутній, щоб сьогодні, як і тисячу років тому, небо відкрилося, всі наші щирі молитви були почуті Богородицею і Богом, і щоб Пресвята Діва зуміла й сьогодні захистити усіх наших героїв, які боронять наш край на сході нашої держави”.

З ініціативи військових капеланів Борислава відбулась церемонія вручення медалей та пам’ятних подарунків захисникам України.

Відео: https://www.facebook.com/watch/?v=3626750367387470

Більше фото: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=boryslavrada&set=a.1803498456463818

Увечері того ж дня від скверу Героїв Небесної Сотні до пам’ятника Степану Бандері пройшла смолоскипна хода єдності. Злагодженим строєм із патріотичними гаслами та піснями вулицями міста пройшли учасники гуртка національно-патріотичного виховання “Джура”, учнівська молодь, громадські активісти, представники громадських організацій. 

На площі перед пам’ятником провіднику ОУН учасники ходи промовили молитву (присягу) українського націоналіста, отець Микола Пишкович провів панахиду за полеглих захисників.

Квіти шани до пам’ятника С.Бандері від громади міста поклав секретар міської ради Юрій Химин, який звернувся до присутній із вітальним словом: “Приємно бачити тут усіх вас, приємно чути гасла, приємно чути вітання “Слава Україні!”. Пригадую, коли 10 років тому у Бориславі вперше проводили смолоскипну ходу… дехто насміхався, багато хто нерозумів, а вітання не сприймали, вважали це все неправильним і казали, що такого не може бути. Але сьогодні ми бачимо, як це свято стало найбільшим та найважливішим для українців. Це свято тих, хто виборов нашу Україну, хто боровся за нас, хто зараз оберігає нашу Батьківщину від ворога. Доволі символічним є те, що зараз ми прийшли саме до пам’ятника Бандері, адже такі як він, Коновалець, Шухевич – це ті люди, завдяки яким виховувалось не одне покоління справжніх українців, які і далі дають сил та наснаги нашим хлопцям боротися і триматися. Тому хочу ще раз привітати усіх, хто боровся за нашу країну й продовжує боротися, і на жаль, тих, кого уже з нами немає. Ви наші Герої!”.

Завершився захід спільним виконанням державного славня України.

Відео: