Діалог по воді на Східницю. Альтернативний варіант

Сьогодні, 06 квітня, на нараді було повторно обговорено пропозиції Бориславської міської ради для розв’язання питання водопостачання на території селища Східниці.

Нагадаємо, 26 березня вже проходила подібна зустріч, у якій керівництво Східницької селищної ради не змогло взяти участь, посилаючись на карантинні обмеження.

На сьогоднішню нараду також було запрошено очільника Східницької громади. Як альтернативу, було запропоновано організувати спілкування в режимі відеоконференції. На нараду прибули деякі представники депутатського корпусу Східницької селищної ради. По той бік екрану до обговорення долучились заступник селищного голови, секретар ради та керуючий справами виконкому селищної ради.

Міський голова Ігор Яворський коротко охарактеризував ситуацію та зазначив: “Тема актуальна і важлива. Спосіб її вирішення залежить від того, яке рішення буде прийнято обома сторонами. Сподіваємось на компромісний варіант. Якщо принципової згоди не буде, то, мабуть, кожна зі сторін буде йти своїм шляхом”.

Нагадаємо, Бориславська міська рада пропонує Східницькій селищній раді створити свого єдиного суб’єкта господарювання, який безпосередньо забезпечуватиме централізованим водопостачанням споживачів у смт. Східниця. Згідно з рішенням міськради, БМР готова до передачі усіх водопровідних мереж у смт. Східниця в комунальну власність Східницької територіальної громади та подавати воду Східниці по гуртовому тарифу з точки розмежування на станції «Бухів».

Міський голова також акцентував на тому, у зв’язку із проведеними заходами, зараз є технічна можливість забезпечити подачу води в необхідному об’ємі.

Отож, згідно з рішенням міської ради, КП «Вододар» повинно не пізніше 01 травня 2021 року забезпечити подачу води для смт. Східниця з точки розмежування шляхом її постачання єдиному суб’єкту господарювання.

Ігор Романович щодо цього відзначив: “А ситуація виглядає так, що діалогу немає. Тому ми вже зараз не сидимо, склавши руки, рухаємось паралельним курсом та готуємо альтернативний спосіб розв’язання цього питання – розпочинаємо процес створення власного комунального підприємства, якому буде делеговано права займатись водопостачанням на території селища”.

Це підприємство буде купувати воду у “Вододару” в точці розмежування і по роздрібному тарифу реалізовувати абонентам. У випадку невчасного розрахунку, «Вододар» буде вимушене припиняти подачу води цьому підприємству, а відповідно мешканці селища будуть заручниками ситуації та залишаться без централізованого водопостачання.

“Ми б не хотіли такий варіант допускати. Тому звертаємось вкотре до керівництва селищної ради, щоб вони врешті розпочали вирішувати проблему із водопостачанням на своїй території”,  – наголосив міський голова.

Ще раз наголошуємо, згідно з законом, вирішення питання водопостачання, відведення та очищення стічних вод на території смт.Східниця є компетенцією виконавчих органів Східницької селищної ради.