Дитячі будинки Борислава відвідали представники ЛОДА

Минулого тижня Бориславський дитячий будинок загального типу “Оріана” та дитячий будинок сімейного типу сім’ї Харченко відвідав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний та начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис. 

Робоча поїздка відбулася з метою ознайомлення основних принципів роботи дитячих будинків та форм виховання дітей у цих закладах. 

Участь у ній взяли заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, начальник відділу освіти Елла Качмарчик, начальник служби у справах дітей Ганна Подставек, директор дитячого будинку “Оріана” Ірина Костира та батьки-вихователі дитбудинку сімейного типу Галина та Сергій Харченки. 

Як розповіла начальник служби у справах дітей Ганна Подставек, на сьогодні у дитячому будинку “Оріана” перебувають 9 дітей різного віку: 2 дітей – 16 років і більше, 5 – 7-15 років, а ще 2 – 6 років і менше. У будинку сімейного типу сім’ї Харченко виховуються 11 дітей, з яких 5 рідних, а 6 – діти-сироти та діти, які були позбавлені батьківського піклування. 

У своєму слові заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний наголосив: «Для дитини немає нічого кращого, аніж рости в дружній, люблячій сім’ї. Заклади сімейного типу відкривають великі можливості для дітей. Це підтримка дітей, які потребують допомоги. Важливо забезпечити сімейним вихованням дітей, позбавлених можливості виховуватися у своїй родині. Державна політика націлена на сімейне виховання та створює умови для його розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку».

Також варто зазначити, що найближчим часом у Бориславі планується відкриття ще одного дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної сім’ї Хитрих, яка зараз функціонує на території нашої громади.