Бориславська міська централізована бібліотечна система

Директор:
Бараняк Наталія Володимирівна

Код ЄДРПОУ:
22393448

Адреса:
82300, Львівська обл., м. Борислав, вул. Коваліва, 32

Тел.:
096 84 36 371
(03248) 5-05-17

БІБЛІОТЕКИ БОРИСЛАВСЬКОЇ МЦБС

Центральна міська бібліотека

Завідувач бібліотеки – Алла Божко
м. Борислав, вул. Шевченка, 20
тел.: 5-03-05
bmcentrbiblioteka@ukrpost.ua

Графік роботи
з 10.00-19.00
Субота 9.00-17.00
Неділя-вихідний

Міська бібліотека для дітей

Завідувач бібліотеки – Любомира Іванишин
м. Борислав, вул. Шевченка, 60
тел.: 5-08-06
boryslav-mcbs@ukr.net

Графік роботи
Понеділок-пятниця
з 10.00-18.00
Субота-вихідний
Неділя-10.00-17.00

Бібліотека-філія №1

м. Борислав, вул. Дрогобицька, 439
Завідувач бібліотеки-філії №1 – Любов Балакіна
тел.: 5-26-36
bmcbs1@ukr.net

Графік роботи
з 10.00-18.00
Субота – з 9.00-17.00
Неділя, понеділок – вихідний

Бібліотека-філія №2

м. Борислав, вул. Трускавецька, 45
Завідувач бібліотеки-філії №2 – Мирослава Чирик
тел.: 5-22-04
bmcbs2@ukr.net

Графік роботи
з 10.00-19.00
Неділя – з 9.00-17.00
Субота – вихідний

Бібліотека-філія №3

м. Борислав, вул. Січових Стрільців,17
Завідувач бібліотеки-філії №3 – Наталія Сеньків
тел.: 5-40-71
bmcbs3@ukr.net

Графік роботи
з 10.00-19.00
Субота- з 9.00-17.00
Неділя-вихідний

Бібліотека-філія №5 для дітей

м. Борислав, вул. Коваліва, 32 (1 поверх)
Завідувач бібліотеки-філії №5 для дітей – Оксана Фус
тел.: 5-05-17
bmcbs5@ukr.net

Графік роботи
з 9.00-18.00
Субота – з 9.00-17.00
Неділя – вихідний

Бібліотека-філія №6 для юнацтва

м. Борислав, вул. Коваліва, 32 (2 поверх)
Завідувач бібліотеки-філії №6 для юнацтва – Ольга Смерека
тел.: 5-05-17
bmcbs6@ukr.net

Графік роботи
з 10.00-19.00
Субота – з 9.00-17.00
Неділя – вихідний

Мережа і кадри Бориславської міської центральної бібліотечної системи

Бориславська міська централізована бібліотечна система Бараняк Наталія Володимирівна Директор
Іванишин Любомира Миколаївна Заступник директора по роботі з дітьми
Руденко Олександр Вікторович Заступник директора по господарській роботі
Бухгалтерія Бориславської МЦБС Дьорка Руслана Ярославівна Головний бухгалтер
Крилова Оксана Юріївна Бухгалтер 2 категорії
Організаційно-методичний та бібліографічний відділ Бориславської МЦБС Дмитришин Божена Володимирівна Провідний методист
Перелом Ірина Євгенівна Бібліограф
Відділ комплектування і обробки літератури Бориславської МЦБС Завацька Марія Дмитрівна Бібліотекар
Центральна міська бібліотека Божко Алла Петрівна Завідувач бібліотеки
Сват Світлана Рудольфівна Бібліотекар
Карпінська Ірина Стефанівна Бібліотекар
Кекіс Тетяна
Володимирівна
Бібліотекар
Міська бібліотека для дітей Карпінець Ірина Ігорівна Бібліотекар
Линів Надія Григорівна Бібліотекар
Бібліотека-філія №1 Балакіна Любов Йосипівна Завідувач бібліотеки
Бібліотека-філія №2 Чирик Мирослава Миколаївна Завідувач бібліотеки
Ханас Ірина Богданівна Бібліотекар
Бібліотека-філія №3 Сеньків Наталія Мирославівна Завідувач бібліотеки
Щесна Оксана Федорівна Бібліотекар
Бібліотека-філія №5 для дітей Фус Оксана Мирославівна Завідувач бібліотеки
Комель Тетяна Василівна Бібліотекар
Чіхрак Ганна Григорівна Бібліотекар
Бібліотека-філія №6 для юнацтва Смерека Ольга Михайлівна Завідувач бібліотеки
Почіковська Галина Йосипівна Бібліотекар
Лутчак Марія Пилипівна Бібліотекар
Кравцова Оксана Іванівна Бібліотекар

З ІСТОРІЇ СТВОРЕННЯ БОРИСЛАВСЬКОЇ МЦБС

 Бібліотека – інформаційний, культурний, освітній заклад, що має упорядкований фонд  документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

Першим директором Бориславської міської централізованої бібліотечної системи стала директор центральної міської бібліотеки Прокопик Ніна Павлівна, яка очолювала систему до липня 1990 року і відзначалася самоорганізованістю, великою відповідальністю і вимогливістю у роботі як до себе, так і до інших.

Роки роботи в умовах централізації покращили популяризацію книги, матеріальну базу бібліотек. До складу МЦБС входило 8 бібліотек.

В 1987 році була збудована спеціальна будівля по вулиці Коваліва 32, для 2-х бібліотек: бібліотеки для дітей та бібліотеки для юнацтва.

З серпня 1990 року по листопад 1994 рік Бориславську МЦБС очолювала директор Кізьминович Любов Михайлівна. З листопада 1994 року по серпень 2006 року  посаду директора займала Кириленко Ніна Іванівна. Саме у цей період Бориславська МЦБС зазнала змін. У 1996 році МЦБС отримала статус юридичної особи.

Кінець 90-х рр. та початок 2000-го року були нелегкими у житті бібліотек Бориславської МЦБС, зменшилось фінансування, поповнення фондів, кількість періодичних видань. Але бібліотеки продовжували працювати. У цей період зріс попит на літературу та матеріали на допомогу навчально-освітньому процесу, твори українських репресованих та повернутих авторів, історичних досліджень, краєзнавства, етнографії та народознавства.

У 2002 році в міській централізованій бібліотечній системі відбулася реорганізація: бібліотека-філія № 4 в смт. Східниця була передана на баланс Східницької селищної ради згідно із рішенням виконкому Бориславської міської ради від 24 січня 2002 року № 23 “Про передачу Народного дому “Просвіта” і бібліотеки-філіалу № 4 в смт. Східниця на баланс Східницької селищної ради”.

З 6 серпня 2006 року  до 2016 року Бориславську міську централізовану бібліотечну систему очолювала Семенчук Лідія Володимирівна.

З 21 жовтня 2016 року року Бориславську міську централізовану бібліотечну систему очолює Бараняк Наталія Володимирівна, як така, що визнана переможцем конкурсу на посаду директора МЦБС.

Для створення позитивного іміджу сучасної бібліотеки Бориславська МЦБС співпрацює з управлінням культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради, відділом внутрішньої політики та відділом освіти Бориславської міської ради, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, благодійним фондом «Карітас – Борислав»,  громадським та релігійними організаціями, місцевими засобами масової інформації – радіоредакцією «Слово», Бориславським міським телебаченням, часописом «Нафтовик Борислава», депутатським корпусом Бориславської міської ради, підприємцями, користувачами, письменниками та поетами краю, Бориславською державною гімназією, школами та дошкільними закладами міста, спецшколами – інтернатами.

По місцевому радіомовленню передаються оголошення про заходи, які відбуваються у бібліотеках Бориславської МЦБС, а також репортажі з них. Діє постійна бібліотечна радіосторінка центральної міської бібліотеки «Увага! Книга для Вас!» виходить в ефір кожного місяця.

Працівниками Бориславської МЦБС ведеться робота щодо залучення меценатів та спонсорів бібліотек. За виділені ними кошти  проводиться закупівля книг для  бібліотек та здійснюється передплата періодичних видань, а також з їхньою допомогою проводиться доставка програмної літератури з обласних бібліотек м. Львова.

З 05 грудня 2016 року між Бориславською МЦБС  та Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписано договір про співпрацю.В бібліотеках Борислава діє мобільний консультативний пункт «Бориславського бюро правової допомоги Стрийського МЦ з надання БВПД».

Інформатизація суспільства спричинила посилення інформаційної функції публічних бібліотек України. Повноцінно виконувати цю функцію публічним бібліотекам нелегко. Бориславська МЦБС в сучасних умовах змушена переглядати свої пріоритети, змінювати соціальні функції. Впровадження комп’ютерних технологій в бібліотеці-філії №5 для дітей та центральній міській бібліотеці, використання Інтернету призвело до певних змін в обслуговуванні. Це вплинуло, як на форми роботи, так і на якість обслуговування користувачів.

Їх діяльність спрямована на задоволення інформаційних потреб своїх користувачів. Інновації в них найчастіше стосуються створення та використання Інтернет-ресурсів, причому на якісно новому рівні. Для того, щоб розповісти про діяльність бібліотек Бориславської МЦБС, вже не достатньо написати статтю в газету або зняти фото чи відеосюжет. Новою можливістю для неї стало створення блогу.

Блог  «БОРИСЛАВСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА» http://boryslav-mcbs.blogspot.com створений 31 січня 2013 року та призначений для презентації діяльності бібліотек системи .

Також Бориславська МЦБС яскраво представлена в всесвітній мережі Інтернету: youtubefacebook

 Основним завданням бібліотек Бориславської МЦБС є створення умов для задоволення та розвитку інформаційних потреб користувачів. Одним із засобів створення таких умов є масові заходи бібліотек.

Масова робота – невід’ємна частина діяльності бібліотек Бориславської МЦБС, що сприяє задоволенню і розвитку інформаційних потреб і запитів, зростанню кола пізнавальних читацьких інтересів, проведення дозвілля, допомагає залученню нових користувачів, здійснює рекламу бібліотекам, створює їх імідж та проводиться різноманітними формами і методами у всіх напрямах з врахуванням всіх вікових категорій користувачів.

Одним із принципів масової роботи бібліотек Бориславської МЦБС є актуальність, незвичне трактування певних питань, що дозволяє підвищити зацікавленість читачів тією чи іншою темою.

Проводячи масові заходи, бібліотеки системи задовольняють потреби  в освіті та самоосвіті, професійному вдосконаленні, розширенню світогляду, духовному, естетичному розвитку.

Із квітня 2018 року в Бориславській МЦБС стартував туристично-краєзнавчий проект «БОРИСЛАВ:ЧИТАЙ!ДОСЛІДЖУЙ! ПІЗНАВАЙ! ДІЙ»  Випуск 1:відеопрезентацію «Подорож у світ  пам’яток» Історична мандрівка у світлинах підготувала бібліограф МЦБС Ірина Перелом. В рамках проекту у травні бібліотекою філією №5 для дітей підготовлено Випуск 2: відеопрезентацію «Розгортаю життя як сувій полотна»- до 92-річниці від дня народження Ірини Сеник, а бібліотекою-філією №3  підготовлено Випуск 3: відеопрезентацію «Співець Галицької  Каліфорнії»-до Року Стефана Коваліва у Бориславі та 170-річчя від дня народження письменника  і педагога, дослідника Галицької Каліфорнії.  У липні в рамках проекту бібліографом МЦБС підготовлено Випуск 4: відеопрезентацію «Подорож у світ  пам’яток. Меморіальні таблиці»,  бібліотекою-філією №5 для дітей підготовлено і презентовано в соцмережах  Випуск 5: відеопрезентацію «Поезія духу і боротьби» /до дня народження Євгена Титикайла/; та Випуск 6. відеопрезентація «Таємнича і самобутня Галина Пагутяк»; бібліотекою–філією №3 для користувачів підготовлено і презентовано в соцмережах Випуск №7  відеовікторину «Відкрий для себе рідне місто»; Випуск №8 бібліотекою-філією №5 для дітей підготовлена і презентована в соцмережах відео вікторина «Мій край-моя історія жива»; бібліотекою-філією №6 Випуск №9 відеопрезентацію «Цікаві місця Борислава»; бібліографом МЦБС для користувачів підготовлено і презентовано в соцмережах відеопрезентацію Випуск  №10  «Музеї та музейні кімнати міста Борислава»; Випуск №11 бібліотекою-філією №5 для дітей: «Наш славний Стефан Ковалів» (жовтень); відеовікторину Випуск №12: «Сподвижник Каменяра» (жовтень); Випуск №13: «Вишивана книга пам’яті»; Випуск №14 відеозапис «Письменник і педагог Галицької Каліфорнії». Проект за посиланням: https://boryslav-mcbs.blogspot.com/2018/06/1.html.

ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА

Історія цієї бібліотеки розпочинається в грудні 1939 року, коли обласні бібліотеки міст Дніпропетровська та Одеси відправили в Борислав першу партію, яка складалася з 3646 примірників нових книг українською, єврейською і польською мовами. Послугами бібліотеки, яка знаходилася в одній кімнаті міського будинку культури, користувалися 273 читачі. По закінченні Другої світової війни бібліотеці була виділена окрема будівля із п’яти кімнат.

В 1952 році в бібліотеці працювало чотири працівники, книжковий фонд становив 16,5 тис. примірників. Послугами бібліотеки користувалися 2497 читачів.

До 1957 року бібліотечний фонд зріс і становив 23,7 тис. примірників книг, а також було створено систематичний та абетковий каталоги, картотеку газетно-журнальних статей.

В червні 1971 року бібліотека одержала нове приміщення площею 420 м², де знаходиться і по сьогоднішній день. Її приміщення складається з читальної зали на 60 посадкових місць, абонементу, книгосховищ.

З 01.01.1976 року, після централізації, вона стала центральною міською бібліотекою для дорослих з такою структурою:

– відділ обслуговування користувачів з абонентом та читальною залою;
– організаційно-методичний та інформаційно-бібліографічний відділ;
– відділ комплектування та обробки літератури.

У квітні 1994 року в ЦМБ започаткована нова форма обслуговування користувачів – сімейний абонемент. Це дало змогу здійснювати керівництво читанням юнацтва в процесі індивідуальної роботи через батьків та підвищило соціальну роль сім’ї.

Сучасна центральна міська бібліотека займає вже згадане приміщення по вул. Шевченка, 20 і має універсальний бібліотечний фонд, який нараховує понад 53 тисяч творів друку з усіх галузей знань та художньої літератури, забезпечує бібліотечне обслуговування освітян, студентів, учнів старших класів, пенсіонерів, підприємців та інших категорій користувачів. Здійснює довідково – бібліографічне обслуговування та інформування про нові книги та періодичні видання.

До послуг користувачів – фонд відкритого доступу, в якому зосереджені цікаві видання з різних галузей знань: географії, історії, економіки, культури та мистецтва, нові книги з питань національного відродження, твори національної та світової художньої літератури. Своєю унікальністю приваблює користувачів фонд краєзнавчої літератури. Періодичні видання поточного року представлені на полицях відкритого доступу читальної зали.

Довідково-бібліографічний апарат складається з абеткового та систематичного каталогів; абетково-предметного покажчика до систематичного каталогу; з краєзнавчої та систематичної картотеки статей; картотеки “Лауреатів державних премій”; картотеки на назву художнього твору; картотеки періодичних видань, що надходять до бібліотеки та ін. У довідково-бібліографічному фонді зосереджені довідкові видання, зокрема загальні і галузеві енциклопедії, нові словники та бібліографічні видання. На замовлення користувачів готуються усні та письмові бібліографічні довідки, складаються бібліографічні списки літератури, видається бюлетень “Нові надходження книг в Бориславську МЦБС”, надаються консультації по користуванню каталогами та картотеками.

До послуг користувачів оформлено рекламно-інформаційний стенд “Бібліотека і читач”, папки-досьє “Почесні громадяни міста”, “Постаті Борислава” та ін.

Ознайомити ближче користувача з фондом бібліотеки допомагають літературно-краєзнавчий куток “Славне місто моє-Борислав”, розгорнута тематична експозиція матеріалів «Сузір’я літераторів Борислава» та ін.

З 1980 року при бібліотеці діє клуб книголюбів “Вечірні зустрічі”, на тематичних засіданнях якого відбуваються усні журнали, вернісажі творчості письменників, ювілярів року, літературні вечори, літературні години. Крім того стали традицією зустрічі з письменниками України, їх творчі вечори, презентації нових творів письменників, вшанування ювілеїв шанованих людей міста.

В 2000 році започатковано книгу “Почесних гостей бібліотеки”, де є відгуки бориславських поетів, почесних громадян міста, почесних гостей тематичних заходів, які проводяться в центральній міській бібліотеці.

Одним із провідних напрямів роботи центральної міської бібліотеки є співпраця з органами місцевої влади, громадсько-політичними організаціями міста, Почесними громадянами міста, Бориславським центром соціальних служб для молоді, Бориславським медичним коледжем, професійним ліцеєм, спецшколою інтернатом, загальноосвітніми школами №№ 1,3,7, гімназією, ДШМ. Бібліотека тісно співпрацює з часописами “Нафтовик Борислава”, радіоредакцією “Слово”. Діє постійна радіосторінка “Увага! Книга для Вас!”.

Упродовж літа у центральній міській бібліотеці діє щочетверговий спецпроект «Літо з книгою» на теми: «Борислав – минуле і сучасне», «Борислав літературний», «Новинки сучасної української літератури», «Читай по шкільній програмі».

Впровадження комп’ютерних технологій у 2013 році в центральній бібліотеці посприяло покращенню рівня та комфортності бібліотечно-інформаційного сервісу та інноваційного аспекту обслуговування користувачів.

При центральній бібліотеці працює шаховий клуб. Тренер шахового клубу Мізик Іван Любомирович вміє знайти підхід до кожної дитини. Займаючись в шаховому клубі, юні спортсмени розвивають пам’ять, увагу, логіку, фантазію тощо.

Бібліотека має мобільний пункт видачі в Народному домі «Просвіта» (мікрорайон Мразниця). З травня по вересень бібліотечні працівники ЦМБ спільно з міською бібліотекою для дітей щоп’ятниці обслуговують читачів цього району.

У 2017 році, завдяки перемозі в обласному конкурсі місцевого розвитку, здійснено капітальний ремонт читальної зали. Зараз тут створено умови для всіх користувачів, для організації різноманітних масових заходів. Для найменших тут створено дитячу зону з іграшками, для ділових людей-«бібліохап», для творчих і талановитих-прекрасна сцена з новеньким мультимедійним обладнанням, є зонування WI-FI.

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

 6 лютого 2018 року в читальній залі центральної міської бібліотеки проведено вечір-портрет «Я-просто жінка», присвячений Дню народження депутата Бориславської міської ради, Любові Голубіцької. Передували заходу виставка художніх картин п. Любові, яка була представлена в бібліотеці та відеопрезентація на Фейсбуці. В ході заходу було проведено імпровізований аукціон з продажу картини авторки. За виручені кошти було придбано 12 україномовних книг для центральної бібліотеки.

Презентація книги Галини Британ «Без обгортки»

 А я подяку Господу віддам
За те, що словом можу обійняти,
За те, що можу у своїх віршах
Частиночку душі подарувати…
Галина Британ

Проведено в читальній залі центральної міської бібліотеки. Під час презентації звучали вірші в оригінальному авторському виконанні, який супроводжувався слайдами і музикою. Ємоційного забарвлення заходу додали музичні номери викладачів Бориславської школи мистецтв.

 

В рамках «25 Форуму видавців» та 7-ї Благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» для людей поважного віку вже другий рік поспіль відбулася екскурсія до «Галицької Каліфорнії» і зустріч у головній книгозбірні міста Борислава – центральній міській бібліотеці.

Гості з захопленням переглянули промо-відео про енергетичне минуле, сучасне та майбутнє Борислава з субтитрами на англійській мові «Борислав: на шляху до енергетичної незалежності», зняте в рамках швейцарсько-українського науково-дослідного проекту «Kooperationinder Waldforshung Ukraine-Schweiz 2017-2020». В цей день для екскурсантів було проведено ряд цікавих розповідей про край, місцевих літераторів та продемонстровано цікаві відеопрезентації, які підготували – Алла Божко, Божена Дмитришин, Ірина Перелом, Наталя Сеньків.

Презентація вишиваної «Книги пам’яті»

 28 вересня, до Всеукраїнського дня бібліотек, в читальній залі ЦМБ відбулася презентація вишиваної «Книги пам’яті» яка присвячена письменникам, поетам, які жили і творили в місті Бориславі. Цю книгу вишивали бібліотечні працівники Бориславської МЦБС рівно рік. Автором і меценатом ідеї вишиваної книги є підприємець, меценат Людмила Булик. Книга знаходиться в Центральній міській бібліотеці у вільному доступі.

 

25-28 жовтня 2018 року у м. Трускавці проходив “Трускавецький ЛітФест” на ньому були присутні 37 видатних літераторів та митців. 15 видавництв взяли участь у першому книжково-літературному фестивалі «Трускавецький ЛітФест». В рамках книжково-літературного фестивалю “Трускавецький ЛітФест” у Центральній міській бібліотеці відбулися заходи, на які були запрошені талановиті письменники та поети, серед них і “батько українського бестселлера” Василь Шкляр, Марія Чумарна, Дмитро Білий та Віктор Янкевич.

Розважально-просвітницький захід «Інша бібліотека»

У центральній міській бібліотеці відбувся молодіжний розважально-просвітницький захід «Інша бібліотека». Перша частина: Вечір пам’яті талановитого бориславського поета Володимира Гнатюка.Друга частина: Інтелектуально-розважальна, яка включала в себе гру «Що? Де? Коли?» та цікаві квести.

Третя частина була присвячена Міжнародному дню театру, який відзначається 27 березня.

У підготовці та проведенні заходу допомагали і були співорганізаторами: ГО “Цвіт нації”, відділ гуманітарної політики міської ради, міський Палац культури, дитяча школа мистецтв. колектив центральної міської бібліотеки.

 Семінар-тренінг “Галицька Каліфорнія”.

 28 та 29 березня 2017 року у місті Бориславі відбувся семінар-тренінг “Галицька Каліфорнія”, який проводився в рамках реалізації проекту “Галицька Каліфорнія” і реалізувався Українським Товариством охорони пам’яток історії та культури міста Борислава за Програмою “CHOICE-Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement” та співфінансується Європейським Союзом.

Науково-практична конференція «Культурна спадщина нафтової столиці Передкарпаття» (24-25 квітня 2017 р.)

Ці заходи були орієнтовані на представників культурно-освітньої сфери, передусім вчителів, працівників музеїв, громадських активістів міста Борислава і смт.Східниці.

Напередодні Міжнародного дня інвалідів в бібліотеці зібралося багато людей, щоб переглянути виставу «Інвалід», яку представила дитяча театральна студія ім. Петра Телюка Бориславського палацу культури. Це був особливий день для особливих людей.

МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

В 1948 році була відкрита бібліотека для дітей та юнацтва і розміщена в приміщенні Будинку піонерів по вул. Комсомольській. Бібліотека займала дві кімнати. З фонду міської бібліотеки для дорослих бібліотеці для дітей та юнацтва виділено 3000 примірників книг художньої літератури, в основному української та російської класики.

У 1955 році бібліотеку перенесено в приміщення по вул. Шевченка, 60, де вона знаходиться і по сьогодні. Бібліотека займає 7 кімнат, включаючи 2 абонементи та читальну залу. Бібліотечний фонд становив 20,0 тис. примірників документів.

Після централізації в 1976 році бібліотеку перейменовано на міську бібліотеку для дітей.

Бібліотечний фонд універсальний за змістом і становить 26,1 тисяч примірників документів. В читальній залі 20 посадкових місць.

Основними функціями міської бібліотеки для дітей є бібліотечне обслуговування дітей, керівників дитячого читання в координації з іншими бібліотеками міста, в тому числі і шкільними.

Довідково-бібліографічний апарат складається з абеткового та систематичного каталогів; систематичної та краєзнавчої картотеки статей, картотеки періодичних видань, що надходять до бібліотеки; картотеки “Лауреатів державних премій”, бібліографічних видань: фактографічних письмових та усних довідок, інформаційних та рекомендаційних списків літератури; бюлетеня “Нові надходження книг в Бориславську МЦБС”.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста. Проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки, години інформації. До послуг користувачів діє оформлено стенд “Бібліотека і читач”.

Міська бібліотека для дітей в проведенні масових заходів та популяризації літератури співпрацює з педагогічними та учнівськими колективами ЗОШ №№ 1,3,7, спецшколи-інтернату, гімназією, дитячим будинком “Оріана”, дошкільними установами та громадськими і релігійними організаціями.

З 1984 року при бібліотеці діє клуб за інтересами “Казкарі”, членами якого є користувачі молодшого шкільного віку. Для численних юних бориславців відбуваються вистави лялькового театру – інсценізації казок, конкурси, вікторини, літературні ігри.

Значна робота проводиться працівниками міської бібліотеки для дітей в період літніх канікул в пришкільних таборах відпочинку.

 

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

“Бібліотека йде до тебе”

Гарна, сонячна днина надихнула бібліотекарів міської дитячої бібліотеки і дітей організувати читальний зал на лоні природи. Тому вирушили із своїми читачами в міський парк культури та відпочинку. Тут ми приємно провели свій час: поєднали читання цікавих книг, знайомство з новими виданнями, спілкування з однолітками. Все це супроводжувалось веселими жартами та сміхом. І, звичайно, діти не оминули жодного атракціону. Тож позитивні враження зашкалювали!

Вже стали традиційними проведення Свята Матері, Шевченківських днів, тижня дитячої та юнацької книги, літературних годин, Свята Миколая та ін.

В міській бібліотеці для дітей організовуються книжково-ілюстративні виставки, які розкривають і популяризують фонд документів з різних галузей знань.

Бібліотека має мобільний пункт видачі в Народному домі «Просвіта» (мікрорайон Мразниця). З травня по вересень бібліотечні працівники ЦМБ спільно з міською бібліотекою для дітей щоп’ятниці обслуговують читачів цього району.

«Як бджоли на мед злетілася дітвора на нові книги, які знову з’явилися в нашій бібліотеці.

Дуже любить малеча бувати в нашій бібліотеці. Адже для них тут облаштовано затишний куточок, де дітлахи грають в настільні та рольові ігри, хованки; радо спілкуються, весело, змістовно та пізнавально проводять свій час. Зрештою, це і батькам допомога.», – розповідає заступник директора МЦБС по роботі з дітьми Любомира Іванишин.

 Майстер-клас з рукоділля «Ялинкові прикраси» під новорічною ялинкою.

 По родинному в читальній залі дитячої бібліотеки відбулися різдвяні посиденьки. Аромат куті, вареників, пампушків та різних смаколиків створював відчуття домашнього затишку. Разом колядували, щедрували, віншували, а ведучі свята розповіли присутнім про традиції святкування різдвяних свят. Особливо тепло вітали гостей Маланочка та Василько. Неймовірно весело та радісно було під час новорічно-різдвяних конкурсів та забав.А спільна коляда залишила в серцях надію на добро, мир, злагоду та любов.

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №1

Бібліотека заснована 1 серпня 1956 року в мікрорайоні Губичі. На початку діяльності бібліотека була розміщена в приміщенні НСШ № 9 із двома штатними працівниками та книжковим фондом, який становив 3400 примірників. До кінця 1957 року бібліотека залучила 450 користувачів і видала їм більше 10 тисяч книг.

В кінці 1959 року, при організації Бориславського району, бібліотека стала районною бібліотекою для дорослих із штатом 4 працівники та здійснювала методичне керівництво бібліотеками району.

В зв’язку з реорганізацією Бориславського району в 1962 році бібліотека стала міською бібліотекою № 2 для дорослих. Бібліотечний штат – 2 працівники.

У березні 1973 року бібліотеку перенесено в приміщення Будинку культури, де знаходиться по сьогоднішній день.

Після централізації бібліотек в 1976 році сучасна назва бібліотеки – бібліотека-філія № 1 для дорослих.

У бібліотеці-філії працює 1 бібліотечний працівник. Бібліотечний фонд універсальний і становить близько 9.6 тис. примірників.

ДБА: каталоги – абетковий, систематичний; абетково – предметний покажчик до систематичного каталогу; картотеки – краєзнавча, систематична карто-тека статей; картотека періодичних видань, що надходять в бібліотеку, картотека “Лауреатів Державних премій”; бібліографічні видання: фактографічні усні та письмові довідки, інформаційні та рекомендаційні списки літератури, бюлетень “Нові надходження книг в Бориславську МЦБС” та ін.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста. Для користувачів проводяться: Дні інформації, Дні бібліографії, бібліотечно-бібліографічні уроки, індивідуальне та групове інформування. До послуг користувачів діє рекламний стенд “Бібліотека і читач”.

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

Бібліотека-філія № 1 в проведенні масових заходів та популяризації літератури тісно співпрацює з педагогічним та учнівським колективом НСШ № 9, територіальним комітетом «Губичі», громадськими організаціями та широким колом користувачів. Вже стали традиційними дитячі ранки “Йде Святий Миколай”, Свята Матері, Шевченківські дні, літературні години до ювілейних літературних дат та ін.

Цікаво проведено у бібліотеці-філії №1 Всесвітній день гудзика.

Гудзик – непомітний і одночасно дуже важливий предмет, яким кожна людина користується щоденно. І як це незручно, коли гудзик відірветься,-його потрібно пришити. З цією метою надано майстер-клас читачам-дітям “Як правильно пришити гудзик”.

Міжнародний день шахів. Цю подію відзначили в бібліотеці-філії №1 шаховим турніром. Найактивнішими учасниками була сім”я Ожубків , котрі і зайняли перші призові місця. Активними були і група підтримки – грали в шашки та читали літературу даної тематики. Переможці нагороджені грамотами.

Читаємо літературу про наш край. Для більш глибокого ознайомлення з творчістю митців рідного міста проведено урок краєзнавства “Бориславський ізмарагд”.

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №2

Бібліотека-філія № 2 для дорослих створена в1971 році. Бібліотечний фонд універсальний за змістом і становить 10 тис. примірників.

ДБА: каталоги – абетковий і систематичний; абетково – предметний покажчик до систематичного каталогу; картотеки – краєзнавча, систематична карто-тека статей, картотека періодичних видань, що надходять до бібліотеки; бібліографічні видання – фактографічні усні та письмові довідки, інформаційні та рекомендаційні списки літератури, бюлетень “Нові надходження книг в Бориславську МЦБС”.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста. Для користувачів проводяться: Дні інформації, Дні бібліографії, бібліотечно-бібліографічні уроки, індивідуальне та групове інфор-мування. До послуг користувачів оформлений стенд “Бібліотека і читач”.

 

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

 

Бібліотека-філія № 2 в проведенні масових заходів та популяризації літератури співпрацює з педагогічним та учнівським колективом ЗОШ № 5, 4, професійним ліцеєм, громадськими організаціями, Народним домом “Просвіта” мікрорайону Тустановичі та широким колом користувачів.

В практику роботи бібліотеки-філії № 2 впроваджено відзначення Шевченківських днів, Свята Матері, літературно-музичні вечори, літературні години, тематичні вечори до ювілейних дат та ін.

До 155-річчя від дня народження Ольги Кобилянської працівники бібліотеки спільно із групою ЕЗ-1 першого курсу у професійному ліцеї провели літературний екскурс «Гірська орлиця».

Бібліотечні працівники щосереди обслуговують Мобільний пункт видачі літератури у мікрорайоні Тустановичі (будинок «Просвіта») травень-вересень.

14 жовтня Україна відзначила чотири значущі події. Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва ( наші предки вважали Покрову своєю заступницею), День захисника України. А також 75-річчя з часу створення Української Повстанської Армії. У Тустановичах в Будинку Просвіти №1 відбувся концерт присвячений цим величним подіям. До яких прилучилися працівники бібліотека філія №2 з виставкою “Армія нескорених».

Звіт про проведену роботу працівників бібліотеки-філії №2 перед населенням за 2018 рік.

До Дня української писемності та мови проводилась мовознавча вікторина “Знавці мови”. Мета заходу домогтися закріплення знань учнів з української мови, сприяти підвищенню загальної ерудованості; плекати командний дух.

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3

В жовтні 1974 року по вул. Шахтарській в приміщенні міського Будинку культури № 2 (мікрорайон Баня) було відкрито бібліотеку для дорослих № 4. При відкритті бібліотеки книжковий фонд становив 3282 примірники.

Після централізації бібліотек в 1976 році – назва бібліотеки – бібліотека-філія № 3 для дорослих.

В 1987 році бібліотеку перенесено в інше приміщення по вул. Січових Стрільців, де вона знаходиться і сьогодні та займає 4 кімнати.. Бібліотечний фонд – універсальний за змістом і нараховує біля 12 тисяч примірників.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста. Для користувачів проводяться: Дні інформації, Дні бібліографії, бібліотечно-бібліографічні уроки, індивідуальне та групове інформування. До послуг користувачів – рекламний стенд ”Бібліотека і читач”.

 

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

 

Бібліотека-філія № 3 в проведенні масових заходів та популяризації літератури співпрацює з педагогічним та учнівським колективом ЗОШ № 8, широким колом користувачів.

В практику роботи бібліотеки-філії впроваджено відзначення Шевчен-ківських днів, ігрові форми масової роботи: конкурси, програмовані вікторини, диспути, турніри, вікторини-кросворди, літературні години та тематичні вечори до ювілейних літературних дат.

Щорічно всім світовим співтовариством 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Саме йому була присвячена година цікавих повідомлень “Земля — наш спільний дім”, проведена 6 червня для учнів 6-7 класів ЗОШ №8 у бібліотеці-філії №3 Бориславської МЦБС. Для юних читачів було підготовлено інформаційну підбірку “Калейдоскоп дивовижних фактів про мешканців Землі”, проведено рекомендаційну бесіду по книзі “Найкрасивіші місця світу”, вікторину “Чи правда, що …?” ( про цікаві особливості деяких видів тварин) та перегляд матеріалів книжкової виставки “В долонях Всесвіту — Земля”. Сюрприз очікував тих учасників, які дали найбільше правильних відповідей на запитання вікторини.

Для різних груп користувачів бібліотеки та користувачів соцмереж бібліотечними працівниками підготовлено фотомандрівку «Живі свідки історії» В рамках туристично-краєзнавчого проекту «БОРИСЛАВ: ЧИТАЙ!ДОСЛІДЖУЙ! ПІЗНАВАЙ! ДІЙ» працівниками бібліотеки-філії №3 підготовлено Випуск 3: відеопрезентацію «Співець Галицької Каліфорнії»-до Року Стефана Коваліва у Бориславі та 170-річчя від дня народження письменника і педагога, дослідника Галицької Каліфорнії, яку зав. філією презентувала на громадському обговоренні щодо присвоєння ЗОШ№4 імені С. Коваліва та під час екскурсії для людей поважного віку в рамках «25 форуму видавців» та 7-ї благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання».

До 100-річчя бою під Крутами працівниками бібліотеки підготовлено буктрейлер по книзі «Крути. Січень 2018 року» під назвою «Лицарство Крут! О, нам вас не забути» (833 перегляди в соцмережі), а до 100-річчя Листопадового Чину та 100-річчя утворення ЗУНР флешбук «Синів, Україно, твоїх не забудем».

Саме в цій бібліотеці є живий куток природи, де живе котик Ніка, яка стала улюбленицею наших користувачів. Адже, психологи вважають, що дитина з раннього дитинства повинна контактувати з тваринами. Це дозволяє їй стати відповідальною і турботливою.…

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №5 ДЛЯ ДІТЕЙ

В червні 1952 року по вул. Шахтарській, в мікрорайоні Бані, в будинку культури було відкрито бібліотеку для дітей № 2. Бібліотека займала одну невелику кімнату.

На 01.01.1953 року її бібліотечний фонд становив 3624 примірники, залучено 318 користувачів, яким видано 4548 примірники документів.

В 1960 році бібліотеці було надане інше приміщення по вул. Червоноармійській – сьогодні – вул. Січових Стрільців. Вона займала три кімнати.

Після централізації бібліотек в 1976 році – назва бібліотеки – бібліотека-філія №5 для дітей. Вона займала вже чотири кімнати за тою ж адресою.

В 1987 році бібліотеку-філію № 5 для дітей перенесено в новий мікрорайон в спеціально збудоване приміщення по вул. Коваліва, 32. Подія ця відбулася в час святкування 600-річчя м. Борислава. Бібліотека-філія № 5 для дітей розташована на першому поверсі та займає площу 300 кв. м.

Бібліотечний фонд універсальний та становить біля 17,5 тис. примірників книг та періодичних видань. В читальній залі – 26 посадкових місць.

Основні функції: бібліотечне обслуговування дітей, керівників дитячого читання в координації з іншими бібліотеками міста, особливо шкільними.

Довідково-бібліографічний апарат складається з каталогів: абеткового, систематичного; картотек: краєзнавчої, тематичної картотеки сценаріїв, систематичної картотеки статей; картотеки періодичних видань, що надходять до бібліотеки; картотеки “Лауреатів державних премій”; бібліографічних видань: фактографічних усних та письмових довідок, інформаційних та рекомендаційних списків літератури, бюлетеня “Нові надходження книг в МЦБС”.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста, проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки, години інформації. До послуг користувачів оформлено рекламний стенд “Бібліотека і читач”.

 

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

 

З 2006 року в бібліотеці-філії № 5 діє клуб за інтересами “Юні друзі книги”. Членами клубу є користувачі бібліотеки – учні 5-6 класів шкіл мікрорайону. Тематика засідань клубу різноманітна – історичного, природничого, краєзнавчого, літературознавчого спрямування.

Бібліотека-філія № 5 для дітей в проведенні масових заходів та популяризації літератури співпрацює з педагогічними та учнівськими колективами ЗОСШ № 4 ім С. Коваліва, ЗОШ № 5, дитячим садочком № 20.

2017 році бібліотека-філія №5 для дітей брала участь у конкурсі на кращу бібліотеку Львівської області, де була однією із переможців конкурсу на кращу бібліотеку області з наданням фінансової підтримки для придбання нового комп’ютера.

Впровадження комп’ютерних технологій у 2012 році в бібліотеці-філії №5 сприяло покращенню рівня та комфортності бібліотечно-інформаційного сервісу та інноваційного аспекту обслуговування користувачів – дітей. При бібліотеці діє Інтернет-центр, вільний доступ до WI-FI.

Вже стали традиційними проведення свята рідної мови, дитячих ранків “Іде Святий Миколай”, Свята Матері, тижня дитячої та юнацької книги, екскурсій по бібліотеці, літературних годин, присвячених відзначенню літературних ювілейних дат та ін. В бібліотеці-філії діє ряд книжково-ілюстративних виставок, які різнопланово розкривають фонд документів, а саме: «Українська мова: історія і сучасність», «Велика і свята ти, мати-Україно», «Словники й довідники наші друзі та помічники», «В долі природи – наша доля», «Мій край – моя історія жива», «Провісник майбутнього», «Слідами Тарасової долі», «Літературна Львівщина», «Духовність – храм душі людської», «Літератори-ювіляри», «Дитяча книга відкриває світ».

Народознавчий ранок «Традиції українського Різдва» проведено для учнів 5-В класу ЗОШ№4 ім.С. Коваліва. Ведучі ознайомили присутніх із циклом Різдвяних свят та їхніми традиціями. По закінченні свята всіх присутніх пригощали запашними пампушками.

Літературно-мистецький карнавал «Чудотворець Миколай – ти усіх оберігай» для 3-х класів ЗОШ№5. В проведенні карнавалу взяли участь 20 дітей, учнів ЗОШ№4, 5, які виступали у прекрасних костюмах. Учасники свята були нагороджені Листами Подяки.

Проект «Літо в бібліотеці». Дозвілля дітей-місце зустрічі, де діти можуть вільно спілкуватися з однолітками, дивитися різні фільми, читати, грати у ігри, співати, займатися різними видами прикладної творчості. А це: година творчості «Краса, яку творять діти»; година майстерності «Чарівний світ рукоділля»; конкурс знавців «З якої країни літературний герой»; година творчості «Гудзикові візерунки».

Літній проект «Читання під парасолькою» на подвір’ї бібліотеки-філії №5 для дітей; бібліотечний кінозал для дітей.

До 170-річчя від дня народження та Року Стефана Коваліва в Бориславі бібліотечними працівниками спільно із ЗОШ№5 для учнів 8 класів проведено пізнавальну презентацію «Наш славний земляк Стефан Ковалів» та відеовікторину «Сподвижник Каменяра» в ЗОШ №4 ім. С. Коваліва проведено літературно-музичну композицію «Учитель життя людського».

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №6 ДЛЯ ЮНАЦТВА

В 1985 році в новому мікрорайоні по вул. Коваліва, 38, в п’ятиповерховому житловому будинку, згідно рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради народних депутатів від 22.08.85 № 224 “Про відкриття бібліотеки-філіалу № 6 для юнацтва централізованої бібліотечної системи” виділено трьохкімнатну квартиру на першому поверсі для новоствореної бібліотеки з бібліотечним фондом 3800 примірників книг.

В 1987 році бібліотеку-філію перенесено в спеціально збудоване приміщення по вул. Коваліва, 32. Подія ця відбулася в час святкування 600-річчя м. Борислава.

Бібліотека-філія № 6 для юнацтва розташована на другому поверсі.

Бібліотечний фонд універсальний і становить майже 21 тисяч книг та періодичних видань. В читальній залі – 26 посадкових місць.

Основні функції: бібліотечне обслуговування юнацтва та дорослих користувачів.

Довідково-бібліографічний апарат складається з каталогів: абеткового, систематичного, абетково-предметного покажчика до систематичного каталогу; краєзнавчої та систематичної картотеки статей, картотеки періодичних видань, що надходять в бібліотеку, картотеки “Лауреатів державних премій”, картотеки на назву художнього твору; бібліографічних видань: фактографічних усних та письмових довідок, інформаційних та рекомендаційних списків літератури, бюлетеня “Нові надходження книг в Бориславську МЦБС”.

Інформаційно-бібліографічне обслуговування здійснюється в координації з іншими бібліотеками міста. Проводяться: Дні інформації, Дні бібліографії, бібліотечно-бібліографічні уроки, індивідуальне та групове інформування. До послуг користувачів оформлено рекламний стенд ”Бібліотека і читач”.

 

Галерея яскравих зустрічей в бібліотеці

 

Бібліотека-філія № 6 для юнацтва в проведенні масових заходів та популяризації літератури співпрацює з педагогічними та учнівськими колективами ЗОШ № 4 ім. С. Коваліва, ЗОШ № 5, професійним ліцеєм, благодійним фондом «Карітас», громадськими та релігійними організаціями, широким колом користувачів.

На базі бібліотеки-філії №6 для юнацтва діє Молодіжний центр «Молодь змінює світ». Є вільний доступ до WI-FI, мультимедійне обладнання.

Щоб спростити шлях користувача до книги, змінити у свідомості мешканців стереотипне сприйняття та залучити нових користувачів у її стіни, у літній період діє проект Бібліоліто «Бібліотека під відкритим небом».

Сьогодні стали традиційними в роботі бібліотеки № 6 вечори-зустрічі з літераторами нашого міста, відзначення річниць від дня народження С. Коваліва, вечори-спогади з вояками ОУН-УПА, години християнської етики з представниками різних релігійних конфесій та ін. В читальній залі є постійнодіючий краєзнавчий куток “Краю мій, пишаюсь я тобою”, розгорнута експозиція матеріалів “Талант, гідний подиву” та ін.

Працівники бібліотеки-філії № 6 для юнацтва проводять роботу на допомогу профорієнтації юнацтва. Проводяться вечори-зустрічі з представниками різних професій. Під час весняно-літніх канікул діють тематичні столи для перегляду літератури по темах :“Куди піти вчитися”, “Абітурієнту” та ін.

У БОРИСЛАВІ ВИГОТОВЛЕНО МАПУ-ОБЕРІГ «МИ ЛЮБИМО БОРИСЛАВ»

Союзянки, які святкували 100-літній ювілей з дня створення своєї організації, прагнули виготовити Оберіг для Борислава. Вже можна стверджувати, що це їм вдалося… Спільно із союзянками вишивали мапу-оберіг бібліотечні працівники.

Кожен мікрорайон на мапі-оберегу має своє символічне забарвлення. 5 вересня 2017 року, у переддень Дня міста в приміщенні бібліотеки-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС, було здійснено урочисту передачу щедрого дару Бориславу, прекрасному місту прекрасних людей.

 

«Чим більше пишеш книг,

тим менше виникає бажання про них говорити.

Хочеться, щоб х читали»

Ірен Роздобудько

І знову в бібліотеці велелюдне літературне свято! 28 жовтня в бібліотеку-філію № 6 для юнацтва, завдяки авторському проекту Анни Литвин «Перехресні стежки», завітали неординарні, цікаві особистості, які розуміють Слово у всіх його проявах – це успішна українська письменниця Ірен Роздобудько та людина багатьох талантів і досягнень, український бард Ігор Жук.

В бібліотечній залі панувала святкова, по-домашньому тепла атмосфера. Звичайно, що цю атмосферу наповнили Ірен Роздобудько та Ігор Жук, які були відкриті для спілкування й щедро, цікаво відповідали на запитання присутніх. Питань й побажань було справді багато!
14 лютого в читальній залі бібліотеки-філії № 6 для юнацтва відбувся літературний дебют-презентація книги Бориславської поетеси Галини Британ «Бути людиною». Дебютна збірка складається з 3-х розділів. І перший з них «Лірика» – це філософські роздуми авторки про життєвий вибір людини у часи випробувань, доброту і щирість («Мрія – бути ЛЮДИНОЮ», «Життя прожити – не поле перейти», «Прийде час», «Почни із себе», «Щастя поруч» та ін.). Особливо запам’ятався вірш «Я знаю, любий, я не ідеальна…», котрий дуже проникливо прочитала сама Галина.

У книгу увійшла поема «Нескорений», яка присвячена наймолодшому Герою України Георгію Тороповському, юному сину України, який стояв за свою державу до кінця, втративши життя у 18 років.

«Учитель життя людського»– на таку тему у Бориславському професійному ліцеї для учнів перших курсів: операторів комп’ютерного набору та кухарів був проведений літературний вечір, присвячений 170 – й річниці від дня народження Стефана Коваліва, а також Року Стефана Коваліва в Бориславі – нашого славного краянина, відомого українського письменника, педагога, сучасника та вірного друга великого Каменяра – Івана Франка.

Вечір пам’яті «ІРИНА СЕНИК І ЇЇ ПОСЛІДОВНИКИ»

Я знала, я знала ще зрання,
що навіть найбільші страждання,
не приносять народові волі,
її здобувають на бранному полі.

Вечір пам’яті «Ірина Сеник і її послідовники» відбувся в бібліотеці-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС. Учасники ГО «Союз Українок» та працівники бібліотеки – філії №6 для юнацтва згадували про Ірину Сеник, Анастасію Закидальську, Богдану Мирку, Богдану Рудик, Юлію Марич, Дарію Соловчук, які були серцевиною перших заходів Союзу Українок у Бориславі.

РОМАН МИРОНОВ – НОВЕ ІМ’Я В СУЧАСНІЙ ЛІТЕРАТУРІ.

23 жовтня в Молодіжному центрі «Молодь змінює світ», що діє при бібліотеці-філії № 6 для юнацтва відбулася презентація книги “Співвідчутність”. У нашій літературній вітальні зібралися люди різних поколінь, занять, захоплень, але всіх їх об’єднує спільне – любов до книги.

Гостем літературної світлиці був дрогобичанин Роман Миронов. Переможець літературного конкурсу від Salve за 2015 рік, суддями якого були Юрій Винничук, Любов Долик, Віра Олеш, Катерина Міхаліцина, Богдана Матіяш та Галина Крук. Роман Миронов – автор поетичних збірок «Viaestvita», «Світло і терни», «Листи у вічність» та «Співвідчутність».

Молодіжний центр «Молодь змінює світ» порадував своїх відвідувачів. 13-го грудня, в день вшанування Андрія Первозванного в бібліотеці-філії №6 для юнацтва відбулися «Андріївські вечорниці». Ведучі заходу Галина Почіковська та Тетяна Комель підготували змістовну розповідь про українські традиції святкування вечорниць, які ще з давніх давен започаткували наші пращури, згадали як Андрія святкували колись по селах: дівчата ворожили на судженого та співали.