Громадський бюджет Бориславської міської територіальної громади

 

Громадський бюджет Бориславської міської територіальної громади — це частина бюджету міської територіальної громади, обсяг якого визначається щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік. Кошти громадського бюджету Бориславської МТГ спрямовуються на реалізацію кращих розвиткових проєктів, які надійшли до Бориславської міської ради від мешканців Бориславської МТГ.

Конкурс – це відбір проєктних пропозицій, який дає можливість відібрати кращі з надісланих на розгляд пропозицій шляхом електронного голосування членами територіальної  громади Бориславської МТГ.

 



 

На виконання проєктних пропозицій у 2022 році, передбачено суму в розмірі 700,00 тис. грн.

 

Хто може подати проєкт?

 

Автор проєкту – це особа, яка досягла  14-и річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни, або ж особою без громадянства, яка створила ідею, щодо покращення Бориславської МТГ, оформила її у вигляді проєкту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет Бориславської МТГ та відповідає одному з таких критеріїв:

  • місце проживання особи зареєстроване на території Бориславської МТГ (м.Борислав, с.Попелі, с.Ясениця-Сільна, с.Уріж, с.Винники, с.Мокряни, с.Підмонастирок), що підтверджуються на підставі паспорта або документу, який дає можливість встановити зареєстроване місце проживання;
  • підприємство, установа чи організація, де працює (навчається) відповідна особа, зареєстроване на території Бориславської МТГ, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці;
  • особа, що навчається у закладах Бориславської МТГ, що підтверджує паспортом, студентським квитком або іншим документом факт навчання;
  • особа, володіє на праві власності об’єктом нерухомості на території Бориславської МТГ, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності;
  • внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстроване на території Бориславської МТГ, що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • місце народження особи зареєстроване на території Бориславської МТГ, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження даної особи.

 


Зміст проєкту

 

Проєктна пропозиція – пропозиція, яка має підтримку не менше 19 осіб територіальної громади, має чіткий план дій, комплекс робіт, задум, ідею, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями, мапами, схемами, фотографіями, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Бориславської МТГ. Може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів, належати до однієї з категорій, визначених міською радою, та оформлена за формою, згідно з Додатком 1, 2.

 


Проєкти повинні бути спрямовані на:

 

Категорії проєктів: комунальне господарство, культура, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист, спорт, туризм, навколишнє середовище, зв’язок та інформаційні технології, дорожньо-транспортна інфраструктура, безпека та громадський порядок.

Всі проєктні пропозиції поділяються на чотири типи: загальноміські проєкти, локальні проєкти, освітні та медичні проєкти, проєкти розвитку сільських територій.

Загальноміські – тип проєктів, що плануються реалізовуватись у місцях загального користування загальноміського масштабу, у локаціях, що вирізняються певною ексклюзивністю щодо інших територій, відвідувачами яких традиційно є мешканці всього міста, а також його гості та туристи, наприклад (центр міста, зелені зони відпочинку, історичні місця, туристичні локації тощо).

Локальні – тип проєктів, що плануються реалізовуватися на території певного мікрорайону міста (вулиці, скверу, двору, прилеглої до певного закладу території тощо), відвідувачами яких за сталою практикою є саме мешканці даного мікрорайону.

Освітні та медичні проєкти – тип проєктів, що плануються реалізовуватись на територіях (приміщеннях) шкіл, дошкільних навчальних закладах, дитячо-юнацьких спортивних школах, молодіжних центрах, спеціалізованих мистецьких навчальних закладах, бібліотечних установах міста, а також проєкти, реалізація яких стосується територій (приміщень) закладів охорони здоров’я міста.

Проєкти розвитку сільських територій – тип проєктів, результати реалізації проєктів, які спрямовані на такі ж цілі, як загальноміські, локальні, освітні та медичні проєкти, але передбачаються на території сіл, що увійшли до  Бориславської МТГ.

 


Фінансування проєктів

 

Фінансування Конкурсу громадський бюджет проводиться за рахунок коштів бюджету  Бориславської міської територіальної громади.

На виконання проєктних пропозицій у 2022 році, передбачено суму в розмірі 700,00 тис. грн.

Затверджений загальний обсяг громадського бюджету Бориславської МТГ на 2022 рік, згідно з чотирма типами проєктів, розподіляється у співвідношенні на:

  • загальноміські проєкти – 300,00 тис. грн. (42,9% загального обсягу);                                            
  • локальні проєкти – 150,00 тис. грн. (21,4% загального обсягу;                                 
  • освітні та медичні проєкти – 150,00 тис. грн. (21,4% загального обсягу;                                    
  • проєкти розвитку сільських територій – 100,00 тис. грн. (14,3% загального обсягу).

Мінімальна вартість проєкту, який реалізується за кошти громадського бюджету становить 35,0 тис. грн. Максимальна вартість проєкту, який реалізується за кошти громадського бюджету не повинна перевищувати 150,00 тис. грн.

 


Подання проєктів

 

Проєкти подаються відповідно до затвердженої форми (Додаток1, Додаток 2) електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на електронну адресу invest.bor@ukr.net з поміткою «Громадський бюджет Бориславської МТГ».

Від одного автора протягом одного року може подаватися не більше, ніж один проєкт.

Автор проєкту може у будь-який момент зняти свій проєкт з розгляду до початку голосування.

Проєкт має отримати підтримку не менше 19 осіб (крім автора) – членів Бориславської МТГ.

Проєкти подаються з 1 вересня по 30 вересня кожного поточного року.


 

Експертна оцінка проєктів

 

Проєкти підлягають аналізу та оцінці Конкурсної комісії, яка виступає органом, що утворюється розпорядженням міського голови, який координує організацію виконання громадського бюджету.

Проєкти, які отримали позитивну оцінку, розміщуються на офіційному сайті.

 



Голосування

 

Голосування за проєкти здійснюється на вебплатформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії»* за допомогою ідентифікації BankID, мобільному ЕЦП або звичайному ЕЦП з 31 жовтня по 14 листопада кожного поточного року.

В голосуванні за проєкти мають право брати участь мешканці Бориславської ТМГ віком від 14 років на платформі «Громадський бюджет Бориславської МТГ».

Кожен мешканець Бориславської МТГ може проголосувати за 4 різні проєкти: загальноміський, локальний, освітній та медичний,  проєкт розвитку сільських територій.

*Вебплатформа «Єдина платформа місцевої електронної демократії» створена в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа.

 


Результати голосування

 

Результати електронного голосування відображатимуться на платформі. Підсумки голосування фіксуються в протоколі засідання Конкурсної комісії. Голова конкурсної комісії через офіційний вебсайт ради повідомляє про результати голосування та визначення переможців.

 


Проєкти-переможці. Реалізація проєктів.

 

Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням сесії міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету на наступний бюджетний рік.

На виконання проєктних пропозицій у 2022 році, передбачено суму в розмірі 700,00 тис.грн.

 


За консультацією щодо написання та подання проєктів можна звернутись:

 

Відділ розвитку міста Бориславської міської ради:
каб. №17, вул. Шевченка, 42,
м.Борислав, Львівська обл., 82300
e-mail: invest.bor@ukr.net
Тел. 03 248 5 41 46

 


Як взяти участь в онлайн-голосуванні за проєкти. Покрокова інструкція для користувачів системи “Громадський бюджет”

 

 


 

Loading