Громади Дрогобиччини обмінялись досвідом у веденні бюджетного процесу

Сьогодні, 16 липня, у залі засідань виконавчого комітету Бориславської міської ради відбувся кущовий семінар з обміну досвіду між фінансистами територіальних громад Дрогобицького району.

Участь у нараді взяли міський голова Ігор Яворський, директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків, голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк та фінансисти Бориславської, Дрогобицької, Східницької, Трускавецької та Меденицької територіальних громад.

«Оскільки зараз ми знаходимося в умовах адміністративної реформи, проведення таких зустрічей є доволі важливим. Адже це чудова можливість обговорити проблемні питання, які виникають у процесі виконання місцевих бюджетів, ознайомитися з організацією їх роботи, перейняти певний досвід у колег та поділитися своїм», – зазначає міський голова Ігор Яворський.

Під час зустрічі начальник фінансового управління Дрогобицької РДА Оксана Петрицин ознайомила присутніх з аналізом виконання місцевих бюджетів ТГ за січень-червень 2021 року, надходженням податків, зокрема про фактичне виконання податку на нерухоме майно, ефективність роботи комісій з платниками мінімізаторами акцизного податку. Також учасники наради мали можливість обговорити аналіз видаткової частини бюджетів територіальних громад Дрогобицького району, власні надходження бюджетних установ, заходи щодо ліквідації дефіциту коштів заробітної плати.

У ході семінару фінансисти тергромад обговорили низку проблемних питань щодо складання та виконання бюджету, наповнення дохідної частини, вернули увагу на важливості створення та функціонування у кожній громаді комісій по роботі з платниками мінімізаторами акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, боржниками зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно.