«І проросте пагіння з минулого у майбуття»

Бориславська дитяча школа мистецтв долучилася до культурної акції «І проросте пагіння з минулого у майбуття», яка розпочалася ще в листопаді минулого року і була присвячена 150-річчю з дня народження Лесі Українки. Полягає вона у висадженні пагінців старої груші, яка росла ще за життя письменниці. 

Ініціатором став співзасновник журналу «СонцеСад» Остап Михаць, який, до речі, родом з Борислава. Саме він подарував такий цінний саджанець колективу ДШМ.

До слова, колись у селі Колодяжному на Волині уся садиба родини Косачів буяла від зелені, а Лесина груша росте і плодоносить до сьогодні. Та все ж 120-літній вік дерева дає про себе знати. Тож з метою збереження груші керівництво музею Лесі Українки підтримало таку ініціативу і дозволило нарізати гілочок для вирощення саджанців. 

Організатором акції «І проросте пагіння з минулого в майбуття» у шкільному саду є  директор Бориславського історико-краєзнавчого музею Андрій Спас, який власне і взяв участь у ній разом із викладачем Бориславської дитячої школи мистецтв Павлом Кордишом. 

Директор БДШМ Оксана Ницько каже: «Маємо надію, що деревце ростиме й квітуватиме під музичний акомпанемент, що лунає тут з кожного вікна, а бориславці невдовзі матимуть змогу милуватися Лесиною грушею, і разом з ароматом її квіту відчувати енергію та незламний дух видатної Українки».