Як Івана Купала святкували у Бориславі

В ніч з 6 на 7 липня традиційно відзначається свято Івана Купала, яке прийшло до нас з давніх-давен. Одразу варто зазначити, що Купала та Різдво Іоана Предтечі, яке припадає на сьогодні, 7 липня, це два різні свята. Івана Купала відзначають саме в ніч з 6 на 7 липня, і супроводжується воно народними гуляннями та розвагами. Натомість Різдво Іоана Предтечі – одне з найбільших християнських свят, коли християни приходять у храм помолитися Святому.

На території України впродовж багатьох століть купальські звичаї змінювалися, завжди мали локальні відмінності та не скрізь однаково збереглися. На сьогодні це свято набрало більш мистецького значення, втративши будь-який магічний зміст, та все ж плетіння віночків, пісні та забави стали традицією у цей день. 

Тож вчора ввечері, 6 липня, у Бориславському міському парку культури та відпочинку поблизу озера проходило святкування Івана Купала. Під звуки українських народних пісень та під виконання музичних композицій вихованки естрадної студії Бориславського Палацу культури Марти Крагиль учасники дійства прикрашали Марену, а також Купала, яке виготовили працівники управління культури, молоді, фізичної культури та спорту спільно із Галиною Данило. 

Тематичну виставу для присутніх представили актори Бориславського народного драматичного театру імені Петра Телюка. А далі на учасників свята чекав цікавий та захопливий квест – пошук цвіту папороті та захованого скарбу. Дві команди активних та кмітливих за допомогою карт мали відшукати пуп’янки папороті та велику червону квітку, яку виготовила членкиня ГО «Союз Українок Борислава» Людмила Булик. 

Поки команди змагалися за пошук скарбу, викладачі Центру дитячої та юнацької творчості проводили майстер-клас із плетіння купальських вінків. А перед тим, як пустити їх на воду, тематичний хореографічний номер з віночками представив танцювальний колектив «Фенікс». Керівник – Маріанна Поточняк. Продовжилося свято гуморесками від учасниці гурту «Борислав сміється» Ірини Журавчак, різними змаганнями, конкурсами, народними забавами та розвагами.

Завершилося святкування одним із найцікавіших дійств – запаленням купальського вогнища та хороводами й танцями для молоді.