Як здійснюється відчуження чи успадкування фермерського господарства?

Що входить до складу фермерського господарства?

Фермерське господарство – це цілісний майновий комплекс, який включає майно, котре передане до складеного капіталу, не розподілений прибуток, майнові та інші зобов’язання.

Чи може бути відчужене фермерське господарство?

Фермерське господарство може бути відчужене на підставі цивільно-правових угод. Важливо те, що відчуження може відбутися за рішенням усіх членів цього господарства. Причому новими власниками можуть бути як громадяни України, котрі мають право на створення фермерського господарства, так і юридичні особи України, які ведуть товарне сільськогосподарське виробництво.

Чи треба реєструвати Статут придбаного фермерського господарства?

Так, громадяни, які придбали майно фермерського господарства як цілісного майнового комплексу, подають на державну реєстрацію Статут фермерського господарства. Це передбачено у частині другій статті 22 Закону України «Про фермерське господарство».

Який чином відбувається успадкування фермерського господарства?

Успадкування фермерського господарства, як і будь-якого іншого спадкового майна, здійснюється за заповітом або за законом.

Чи підлягає поділу на частини земельна ділянка між спадкоємцями, які успадковують фермерське господарство?

Так, земельна ділянка підлягає поділу між спадкоємцями, які успадковують фермерське господарство. Водночас наголошуємо: у випадку, якщо в результаті поділу земельної ділянки утвориться хоча б одна земельна ділянка, яка буде менша мінімального розміру, що встановлений для конкретного регіону, тоді такий поділ не можливий. Скажімо, для Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття, Тернопільщини та Буковини мінімальний розмір земельних ділянок, які утворюються в результаті поділу земельної ділянки фермерського господарства, що успадковується, становить 2 гектари. А ось для Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей – 7 гектарів.

___________________________________

Отримати правову інформацію, консультацію і роз’яснення з правових питань, послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), можна звернувшись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Борислав, вул. Міцкевича, 64) у зручний для Вас спосіб:

  • зателефонувавши: 097 133 93 67 (Бориславське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03
  • надіславши запит в месенджер фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
  • надіславши листа на адресу електронної пошти: boryslav@legalaid.lviv.ua (Бориславське бюро правової допомоги),
  • skype: Бориславське бюро правової допомоги
  • залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян

Також є можливість скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid» https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php