Інформаційна гігієна під час карантину

Сьогодні інформування про події у світі є дуже швидким та всеохопним, джерел є безліч, тому серед них хвацько вписуються «сіячі» паніки та непорозумінь. Відтак дуже важливо отримувати лише правдиву інформацію, яка базується на підтверджених фактах, а не на суб’єктивних судженнях чи домислах. У період карантину звідусіль лунають заклики про дотримання особистої гігієни рук, але не менш важливою є й інформаційна гігієна.

Як зазначають у відділі внутрішньої політики Бориславської міської ради, більшість інформації отримується у «фоновому режимі» незалежно від того чи бажає цього сама аудиторія. Особливо цьому сприяють алгоритми соцмереж, які здебільшого показують той контент, на який відреагувало більше людей: «Переважна більшість користувачів мережі Інтернет оцінюють новини лише по заголовках, фейкові новини цим активно користуються, тому поширюються значно швидше за справжні. В таких умовах необхідно дотримуватись інформаційної гігієни та застосовувати критичне мислення. Не вестися на емоційні, сенсаційні чи трендові новини, адже вони створені саме для маніпулювання суспільною думкою».

Відтак, нагадуємо про офіційні джерела інформації, які подають правдиву та підтверджену інформацію про Covid-19 в Україні, а також на теритоії м. Борислава та смт. Східниці:

  1. Інформаційні майданчики Бориславської міської ради:

🔔Сайт: https://boryslavrada.gov.ua/

🔔Facebook: https://www.facebook.com/boryslavrada/

🔔YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCqqhJc9DagMBHT2cvt_DW7g

🔔Instagram: https://www.instagram.com/boryslavrada/

🔔Telegram: https://t.me/boryslavrada

  1. Національна служба здоров’я України: https://nszu.gov.ua
  2. Офіційний інформаційний портал Кабінету Міністрів України: Коронавірус в Україні: https://covid19.com.ua/
  3. Міністерство охорони здоров’я України: https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov
  4. YouTube–канал Міністерства охорони здоров’я України: https://www.youtube.com/channel/UC-kYPlo9h8F2–Xyesbh-8w