Інформаційне повідомлення про проведення електронної консультації з громадськістю

Відділ економіки та торгівлі Бориславської міської ради повідомляє про проведення електронної консультації з громадськістю щодо питання організації руху приміських та міжміських маршрутних автобусів загального користування на території міста Борислава. 

Найменування виконавчого органу місцевого самоврядування, який проводить е-консультацію:

Відділ економіки та торгівлі Бориславської міської ради

Питання, яке винесене на консультацію, альтернативні пропозиції щодо вирішення:

Проблема пасажирських перевезень в місті Бориславі існує багато років і була спричинена різними факторами, зокрема руйнуванням мосту на вул. Героїв ОУН-УПА, відсутністю проїзної здатності деяких доріг, зменшенням пасажиропотоку. Ситуація в місті поступово налагоджується, але питання пасажирських перевезень залишається у незадовільному стані.

Негативна ситуація, яка виникає на міських автобусних маршрутах загального користування тісно пов’язана з проблемою, яка виникла у питанні руху приміських та міжміських перевезень. Приміські та міжміські перевізники дублюючи роботу міських автобусних маршрутів, практично витіснили їх з вулично-шляхової мережі міста. Обслуговування міських маршрутів є збитковими. На них оголошуються конкурси на визначення перевізника, але вони не відбуваються через відсутність претендентів. Заручниками такої ситуації є мешканці віддалених мікрорайонів.

Для врегулювання ситуації, що склалась, і для забезпечення стабільної роботи перевізника, який надає послуги з перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, рішенням виконавчого комітету Бориславської міської ради від 18 квітня 2019 року № 98 «Про упорядкування руху  транзитного пасажирського транспорту у місті Бориславі» затверджено рух транзитних автобусних маршрутів загального користування. Вони повинні здійснювати транзитні перевезення пасажирів на території міста Борислава з Трускавецького та Східницького напрямків в напрямок Трускавця та Стебника вулицями Ірини Сеник (АС), Героїв ОУН-УПА, Грушевського, Трускавецька та в протилежному напрямку до міста Борислава вулицями Трускавецька, Володимира Великого (відділення поліції), Героїв ОУН-УПА, Ірини Сеник (АС).

Попри прийняте виконавчим комітетом  рішення  приміські  та міжміські маршрутні автобуси, дублюючи рух міських автобусних маршрутів продовжують рухатися центральними вулицями міста, а також вулицями Володимира Великого та Коваліва дестабілізуючи  роботу міського перевізника. Якби приміські та міжміські маршрутні автобуси здійснювали перевезення пасажирів згідно з вищезгаданим рішенням виконавчого комітету, тоді робота міського перевізника  була б рентабельною, і він забезпечував би перевезення на всіх міських маршрутах.

Основною метою проведення громадських консультацій є збір ідей, їх обговорення та подальше розв’язання питання щодо руху та погодження місць зупинок приміських маршрутних автобусів загального користування № 146 «Стебник-Східниця»,  № 150 «Борислав – Стебник»,  № 165 Дрогобич АС – Борислав (з виконанням окремих рейсів до ЗОШ № 5), № 168 «Східниця – Борислав (Коваліва) та № 176 «Трускавець АС — Східниця АС», які здійснюють перевезення пасажирів на території міста Борислава.

На розгляд громади пропонуються такі варіанти руху маршрутних автобусів:

1 варіант — Міський перевізник повністю забезпечує пасажирські перевезення через вулицю Коваліва до віддалених мікрорайонів міста.

Рух приміських маршрутних автобусів до Дрогобича, Трускавця, Стебника, Східниці й у зворотному напрямку здійснюється через вулицю Трускавецьку.

Переваги: Забезпечуються пасажирські сполучення зі всіма мікрорайонами міста – Мразниця, Губичі, Баня, Тустановичі, Раточина, вулиця Володимира Великого, вулиця Коваліва, вулиця 600-річчя Борислава, вулиця Мазепи, вулиця Гірна. Створюються додаткові робочі місця, збільшуються надходження до міського бюджету.

Недоліки: Доїзд мешканців вулиці Володимира Великого,  Коваліва та 600-річчя Борислава до сусідніх міст здійснюється з пересадкою на автостанції.

2 варіант — Міський перевізник через низький пасажиропотік не забезпечує перевезення до віддалених мікрорайонів міста. Рух приміських маршрутних автобусів до Дрогобича, Трускавця, Стебника, Східниці й у зворотному напрямку  здійснюється через вулицю Коваліва.

Переваги: Мешканці вулиць Володимира Великого, Коваліва та 600-річчя Борислава забезпечені безпересадковим сполученням з сусідніми містами.

Недоліки: Збитковість міських перевезень. Зменшення надходжень до міського бюджету. Мешканці віддалених мікрорайонів міста — Мразниці, Губич, Бані, Раточини, вулиці Мазепи, вулиці Гірної незабезпечені надійним пасажирським сполученням з центром міста та густонаселеними мікрорайонами вулиць Володимира Великого, Коваліва та 600-річчя Борислава.

Соціальні групи населення та зацікавлені сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення;

Мешканці Бориславської територіальної громади (м. Борислав).

Можливі наслідки рішення для різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін (за наявності таких наслідків):

  • 1 варіант — забезпечення нормальної роботи міського перевізника на всіх міських автобусних маршрутах. Доїзд мешканців вулиці Володимира Великого, Коваліва та 600-річчя Борислава до сусідніх міст здійснюється з пересадкою на автостанції.
  • 2 варіант — пряме сполучення для мешканців вулиць Володимира Великого, Коваліва та 600-річчя Борислава з сусідніми містами. Незабезпеченість міських пасажирських перевезень для мешканців віддалених мікрорайонів.

Відомості про строк, порядок обговорення питання, винесеного на консультацію, спосіб внесення пропозицій чи зауважень учасників, які беруть участь в консультації:

Строк подання пропозицій — до 20 жовтня 2021 року.

Посилання на електронну консультацію:  https://bit.ly/3iAUljg

Для висловлення Ваших пропозицій Ви можете обрати будь-який зручний спосіб:

  • надіслати лист на електронну пошту: info@boryslavrada.gov.ua з поміткою «Консультація з громадськістю щодо питання організації руху приміських та міжміських маршрутних автобусів загального користування на території міста Борислава;
  • надіслати лист на поштову адресу: виконавчий комітет Бориславської міської ради вул. Шевченка, 42 м. Борислав, Львівська область, 82300;
  • в коментарях на сторінці електронної консультації;

Детальніше за тел. (03248) 5-42-64.

Спосіб забезпечення участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення та зацікавлених сторін:

Розміщення електронної консультації, інформаційне повідомлення на офіційному сайті Бориславської міської ради

Прізвище, ім’я відповідальної особи виконавчого органу міської ради, який проводить е-консультацію:

Попель Лев Богданович — начальник відділу економіки та торгівлі Бориславської міської ради

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному вебпорталі Бориславської міської ради не пізніше 15 календарних днів після закінчення консультації.