Із вересня 2020 року мінімальна заробітна плата підвищується

До змін в оплаті праці необхідно готуватися всім суб’єктам господарювання, які цього року і так працюють в непростих умовах карантину.

Із вересня цього року мінімальна заробітна плата підвищується, вона може бути 5000 грн. (зараз 4723 грн) або в погодинному розмірі 29,2 грн. (зараз 28,31) (законопроект №3963).

Підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

За результатами поданої звітності з єдиного внеску в червні 2020 року по м. Бориславу 37 суб’єктів господарювання є “мінімізаторами”, що на рівні травня цього року. Членами робочої групи опрацьовано списки суб’єктів господарювання – “мінімізаторів”, встановлено причини виплати заробітної плати найманим працівникам менше 4723 грн., в телефонному режимі надано кваліфіковану консультацію, роз’яснено норми трудового та податкового законодавства. Після проведеної роботи з суб’єктами господарювання вияснено, що основні причини це:

  • 5 підприємств не вели господарської діяльності(13,5%);
  • 16 суб’єктів господарювання або майже половина працювали в червні в режимі неповного робочого дня або тижня, мають працівників на частину ставки;
  • 5 суб’єктів господарювання в період карантину отримували кошти по частковому безробіттю( 13,5%);
  • у 9 підприємців (24%) в червні працівники знаходились на тривалому лікарняному або у відпустці.

Суб’єкти господарювання взяли на себе зобов’язання в найкоротші терміни усунути недоліки, в липні-серпні планують підняти рівень заробітної плати 8 підприємств та підприємців.