КОГЕНЕРАЦІЯ: Погодження схеми прокладання газопроводу

Сьогодні, 24 червня, відбулась нарада міського голови Ігоря Яворського щодо питання впровадження когенераційної установки в енергосистему м. Борислава. В зустрічі взяли участь представники ПП «Західсантехпроект» (м. Івано-Франківськ), які, власне, заключили договір з КП «Бориславтеплоенерго» і розробляють проект для впровадження когенераційних технологій в приміщенні центрального теплового пункту котельні по вул. Сосюри. Для проектування була обрана саме ця котельня, оскільки вона знаходиться найближче до точки підключення газопроводу, куди ПАТ «Укрнафта» може подати відбензинений газ.

Також на нараді були присутні в. о. першого заступника міського голови, керуючий справами виконкому Ігор Кобилецький, голова депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, оборонної роботи Ігор Тарновецький, голова депутатської комісії з питань управління комунальною власністю, торговельного, побутового обслуговування, громадського харчування, зовнішньоекономічної діяльності Руслан Зелінський, начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Олег Левицький та представники підприємств, які мають на своїх балансах зовнішні та підземні інженерні комунікації, що знаходяться на території міста Борислава, а саме: директор КП «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас, директор КП «Вододар» Ярослав Лопушанський, представник НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», депутат міської ради Ярослав Блауцяк, представник Дрогобицького відділення АТ «Львівгаз» Роман Пігур, директор Бориславського РЕМ ПАТ «Львівобленерго» Юрій Косар  та начальник Бориславського відділення ПАТ «Укртелеком» Любов Кваснікевич.

Головним питанням, яке обговорювалось, було погодження схеми прокладання газопроводу з відбензиненим газом із с. Модричі до котельні по вул. Сосюри та збереження нормативних відстаней. Окрім цього проектанти узгоджували з надавачем (ПАТ «Укрнафта») метод та прилади обліку відбензиненого газу.

За результатами наради представники підприємств виїхали на місце, де заплановано прокладання мережі газопроводу, для уточнення її розташування та можливих перетинів з існуючими інженерними комунікаціями.

Варто зауважити, що окрім теплозабезпечення, проектом передбачається також виробництво електроенергії, яку можна буде використовувати в міжопалювалювальний сезон. Поряд із економічною складовою, проект покращить екологічну ситуацію в Бориславі та регіоні, оскільки зменшить, чи навіть виключить, попадання супутнього газу в атмосферу. А створення комфортних та безпечних умов для проживання метканців є однією з найважливіших задач для міста. 

Бізнес-спільнота Energy Club місяць тому випустила документальний фільм “Борислав. Чорне золото”, який розповідає про ситуацію в Бориславі та амбітний проект, що допоможе місту в буквальному сенсі дихати чистим повітрям. 

Запрошуємо переглянути.