“Кращий STEAM-проєкт-онлайн”: результати конкурсу

У п’ятницю, 21 січня, у Бориславі в приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості відбулася офіційна церемонія оголошення та нагородження переможців і призерів конкурсу «Кращий STEAM-проєкт-онлайн». Між собою змагалися педагогічні колективи закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Організували конкурс відділ освіти спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників з метою виявлення та підтримки талановитих педагогічних працівників, популяризації ідеї STEAM-освіти через розробку інтегрованих уроків й заохочення педагогів застосовувати STEAM-технології під час освітнього процесу.

Так, на сайті відділу освіти були представлені пізнавальні та надзвичайно цікаві відеоролики 12 шкіл нашої громади та Центру дитячої і юнацької творчості, за які мешканці віддавали свої голоси впродовж 4 днів. 

У вітальному слові начальник відділу освіти Елла Качмарчик відзначила: «Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на новий технологічний рівень, активізацію пошуку інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на розвиток особистості. Освіта повинна бути випереджувальною, відповідати тенденціям розвитку суспільства в майбутньому, тому особлива увага на сьогодні приділяється STEАM-освіті».

За підсумками Інтернет-голосування на основі кількості вподобайок під відео на сайті відділу освіти та балів конкурсної комісії у лідери увійшли 6 закладів освіти.

 І місце  зайняли:

 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 за представлений проєкт  «Життя в стилі ЕКО»;
 • педагогічний колектив ЦДЮТ за представлений проєкт «Різдвяна казка».

Володарями ІІ місця стали:

 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 за представлений проєкт «Сучасна школа – економна школа»;
 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІ ступенів №9 за представлений проєкт «Архітектурний дизайн Бориславського ЗЗСО І-ІІ ступенів №9».

 ІІІ місце посіли:

 • педагогічний колектив Бориславської державної гімназії за представлений проєкт «Конструктор мільйонера»;
 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 ім. Стефана Коваліва за представлений проєкт «Кров і кровообіг».

Грамотами були відзначені:

 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 за активну роботу щодо впровадження STEAM-освіти у початковій школі в рамках проєкту «Водиця – всьому цариця»;
 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5 за ексклюзивне представлення уроку музичного мистецтва;
 • педагогічний колектив НВК «Бориславський ЗЗСО І-ІІ ступенів №6 –ЗДО» за оригінальне представлення у проєкті «Вулканізм і магматизм» природничих процесів і явищ;
 • педагогічний колектив Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №8 за демонстрацію практичних навиків щодо орієнтування учнів на місцевості у проєкті «Способи орієнтування на місцевості»;
 • педагогічний колектив Попелівського НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО» за оригінальне представлення у проєкті «Music of Science» практичного аспекту вивчення програмування;
 • педагогічний колектив Урізького НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО» за оригінальне поєднання природничих дисциплін і мистецтва у проєкті «Вирощення кристалів з солі»;
 • педагогічний колектив Ясенице-Сільнянського НВК «гімназія – ЗДО» за оригінальне представлення навчальних занять з дослідження властивостей  води у проєкті «Досліджуємо воду».

Члени журі відмітили змістовність проєктів, творчий підхід у використанні STEАM-підходів в освітньому процесі.

«Такі ініціативи дуже важливі для організації освітнього процесу. Ми бачимо, як змінюються підходи вчителів, як вони впроваджують інтегровані уроки, які стають все цікавішими для наших дітей. Ми цінуємо роботу кожного вчителя і хочемо, аби всі могли показати свою педагогічну майстерність. Щиро вдячні педагогічним колективам, які взяли участь у заході. Спільними зусиллями з креативними педагогами ми створимо непересічний освітній простір для вчителів громади», – зазначила директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Татомир.

А щоб якнайбільше мешканців нашої громади побачили відеороботи педагогів, кожного дня ми публікуватимемо по 2 відеоролики кожного навчального закладу.