Квіти шани жертвам політичних репресій

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.

Сьогодні, 14 травня, представники влади за участі заступника міського голови Роксоляни Гарасимів, члени громадських організацій, гуртківці військово-патріотичної організації “Джура” та активісти Молодіжної ради Бориславської МТГ поклали квіти та засвітили лампадки біля будівлі колишнього відділу НКВД, де була закатовано 44 людини.

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менш як 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).