Легенди Борислава. Губичі

У північній околиці сучасного міста Борислава знаходиться мікрорайон Губичі. Він тягнеться однією вулицею від Борислава й аж до міста Дрогобича. За давніми сказаннями, село Губичі має кілька цікавих версій походження назви.

Перша — говорить, що це були землі, якими у давнину управляв кметь (вільний селянин з правом переміщення) Губа, що замолоду служив при охороні південно-західного кордону князівства руського. І от за вірну службу дістались йому в нагороду угіддя на підгір’ї, де він випасав худобу й орав землю понад річками Тисмениця та Лошень. Після смерті Губи власниками угідь стали його сини Губичі. Один з них залишився, а другий — оселився на горі. Тому місцеві жителі й казали, що там мешкає другий Губич, і закономірно верхнє поселення навколо його загороди згодом стало називатися Дрогобич.

Друга версія вказує, що поселення виникло і дістало таку назву після кривавої січі між захисниками цих земель і монголо-татарами. Внаслідок цієї битви було вигублено масу народу, і місце, де це діялось, нарекли Губище, яке з часом перейшло у звичну нам назву Губичі. Те, що в цій місцевості відбувались кровопролитні бої свідчать назви невисоких гір Гукова і Сторожня, а потічок Крушельниця, який тече через це поселення, походить від слова «крушити».

Є й третя, не менш захоплива, версія. Губичі походять від кельтського слова gobann – коваль. Колись на цих землях було їхнє поселення. Вони підковували коней та робили зброю для кельтів. Та були вони настільки вправними, войовничими та бойовими, що згодом їх почали кликати бойками.

Так кажуть легенди. Але це вже геть інша історія…

Більше історій про Борислав можна знайти у спеціальному розділі на нашому сайті “Легенди Борислава“.