Майже мільйон гривень на реалізацію проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» (90% – кошти Євросоюзу)

Вчора, 24 листопада, на засіданні сесії Бориславської міської ради було підтримано рішення про затвердження Програми реалізації проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України».

Нагадаємо, що Борислав минулого року у співпраці із партнерами з гміни Санок переміг у конкурсному відборі мікропроєктів за програмою транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» з проєктом «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України».

«У зв’язку із пандемією ми щоразу відкладали дату початку реалізації проєкту, зараз відступати вже немає куди, тому розпочинаємо втілення. Загальна вартість програми для обох громад – 66 659 євро., з них Борислав отримає суму 27 721 євро (908 тис. 124 грн). Більшу частина коштів вже профінансовано, і ми стартуємо, – доповів начальник відділу економіки та торгівлі Лев Попель.

Проєктом передбачено інфраструктурна складова – встановлення пам’ятників першим дослідникам переробки нафти – Йогану Зегу в Бориславі та Ігнатію Лукасевичу в Польщі. Окрім спільних досліджень, семінарів, тренінгів, конференцій, буде видано спільний двомовний фотоальбом про історію нафтовидобутку в Бориславі та гміні Сянок та путівник, а також створено спільний вебсайт з електронним каталогом історичних об’єктів нафтогазової промисловості.

«Ми перейшли до активної фази втілення проєкту. Термін реалізації – до 1 календарного року. Принагідно хочу подякувати автору проєкту, Леву Попелю, бо це його заслуга, що ми стали переможцями. 90% коштів по програмі транскордонного співробітництва фінансує Євросоюз. І це дуже радує. Також це безперечно цінний досвід, який можна буде використати для участі в інших подібних конкурсах чи програмах для розвитку нашої громади», – зазначив міський голова Ігор Яворський.

Метою проєкту є покращення культурних зв’язків та співпраці між громадами, підвищення привабливості польсько-українського прикордонного регіону та використання його історичного потенціалу.