Майже рік часу аптека-музей Йогана Зега активно приймає відвідувачів з України та світу

Майже рік пройшов з того часу, як у Бориславі на території парку культури й відпочинку урочисто відкрили аптеку-музей Йогана Зега. Відтоді цю невеличку, однак надзвичайно цікаву і незвичну локацію відвідало більше ніж 5 тисяч туристів, серед яких і мешканці, і гості міста з різних областей України та з-за кордону.

Про діяльність аптеки-музею з часу її функціонування та перспективи її розвитку розповідав на щопонеділковій нараді Ігор Романюк. “Приємно, що ця локаль так припала до душі туристам. І не тільки українцям. У нас вже побували й італійці, і поляки, і чехи, і французи, і німці, і бельгійці. Про саму ж аптеку-музей знято 17 сюжетів, які допомогли промоції, а також вийшла 31 стаття про її діяльність. Щоб максимально популяризувати нашу локацію, активно ведуться сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram, створена додаткова сторінка у Вікіпедії”, – розповідає Ігор Романюк. 

Оскільки аптеку-музей відвідують багато іноземців, зараз тривають роботи з розпрацювання екскурсій польською та англійською мовами, щоб вони були доступніші для відвідувачів з усього світу. 

Варто сказати, що цю локацію неймовірно люблять діти, адже за цей час аптеку-музей відвідали школярі всіх навчальних закладів Борислава, студенти Бориславського медичного коледжу та професійного ліцею. Школярі однієї зі шкіл провели тут навіть відкриті уроки з історії. Відбулися тут й інші різноманітні заходи, зокрема презентація книги польського товариства, виставка наукових робіт про історію аптеки-музею учнів ЗЗСО № 3 “Експедиції громад: фокус на туризм”. 

Матеріальний фонд цієї місцини налічує зараз вже понад 1000 експонатів, 27 ламп було закуплено для поповнення експозиції та 89 об’єктів антикваріату й історії подаровано після відкриття. 

“Наразі ми співпрацюємо з п’ятьма туристичними компаніями, та в найближчому майбутньому розширюватимемо цей список, – говорить Ігор Романюк. – Також у планах розроблення театралізованої екскурсії та відкриття освітніх горизонтів і створення освітнього простору в аптеці-музеї, щоб проводити тут відкриті уроки не лише для учнів з Борислава, а й для школярів інших міст”. 

Міський голова Ігор Яворський підсумовує: “Приємно розуміти, що така невеличка локація, яка тільки відкрилася в цьому році, настільки внесла свою лепту в популяризацію і розвиток туризму в нашому місті. Це б мало стати хорошим прикладом для інших установ. Наша історія багата подіями, фактами, видатними постатями, які жили на території Бориславської громади. Тож наше спільне завдання – розповідати про це, заявляти про Борислав та його славне минуле, говорити про ті речі, які відбувалися тут. Об’єднавши зусилля, все вдасться. Однозначно потрібно брати участь у різного роду проєктах, щоб розвиватися далі. Просто стояти на одному місці ми не маємо права, адже це стане не цікавим для туриста. Поки що такий формат підходить, а найкращим свідченням цього є кількість відвідувачів”.