Марії Григор – 91. Вітаємо!

Сьогодні, 8 липня, свій 91-й день народження відзначає з’язкова УПА, в’язень мордовських політичних таборів, членкиня Бориславської станиці ОУН ім. Нечая Марія Григор.

Привітали з особистим святом іменинницю представники міської влади – міський голова Ігор Яворський, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів та керівник Бориславського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних постуг) Наталія Штереб.

“Щиро вдячний Вам за Вашу людяність, чесність, високе почуття справедливості, самовідданість, патріотизм та любов до нашої Батьківщини, – наголосив у вітальному слові Ігор Романович. – Для мене велика честь вітати сьогодні Вас. Бажаю ще багато років дивувати нас своїми завзятістю, розумом і добротою. Міцного-міцного здоров’я Вам, щоб в такому ж доброму дусі святкувати свій 100-літній ювілей!”

Григор Марія Стасівна – народилась 8 липня 1929 року в селі Турч Старосамбірського району Львівської області в селянській сім’ї. Закінчила 8 класів, працювала санітаркою в колгоспі.

У 14 років вступила в ОУН. З 1946 року – з’язкова УПА, збирала продукти для повстанців, робила перев’язки пораненим. 1948 р. повінчалась у церкві із повстанцем з рідного села Михайлом Мартичем (псевдо “Покірний”), який загинув у бою з НКВД-истами у травні 1950 року. У січні 1950 була арештована і відбувала покарання в Мордовії в селищі Явас. Хоч була засуджена на 10 років ст. 54-10, 54-11, була звільнена 1956 року.

Після звільнення приїхала до Борислава і працювала на швейній фабриці до пенсії.

На даний час проживає у Бориславі.