Модель освітнього процесу в умовах адаптивного карантину

В Україні уряд продовжив адаптивний карантин до 31 жовтня. Збережено поділ на чотири карантинні зони. Зонування будуть оновлюватися кожної п’ятниці і починатимуть діяти з понеділка наступного тижня. Отож, на час, коли населений пункт потрапив до «червоної» зони — діти там навчатимуться дистанційно, коли епідемситуація покращиться — змішано чи знову йтимуть до школи.

У кожному закладі загальної середньої освіти міста Борислава розроблено та затверджено модель освітнього процесу в умовах адаптивного карантину. Рамкові рекомендації щодо роботи закладів освіти в різних кольорах епідемнебезпеки є індивідуальними для кожної школи. Адміністраціями та педагогічними радами під час розроблення режиму роботи враховувалися особливості кожної школи: мережа класів та учнів, розміщення класних кімнат, наявність додаткових виходів та інші. 

Станом на 1 вересня 2020 року у нашому місті встановлено «жовту» зону.

Відповідно до  Постанови №50 від 22 серпня головного санітарного лікаря  для учнів встановлюються такі протиепідемічні заходи:

  • до закладу не допускаються батьки чи опікуни, окрім тих, хто супроводжують учнів з інвалідністю;
  • вчителі перед уроками опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований в спеціально відведеному для цього приміщенні. Також про це інформують батьків та спільно з ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять там дезінфекцію поверхонь;
  • якщо в учня виявили COVID-19, усі його / її однокласники потребують самоізоляції;
  • учнів допускають до приміщення школи за наявності маски або респіратора. На заняттях вони можуть їх не використовувати. Проте для пересування закладом маски або респіратори використовувати необхідно;
  • водночас, учні 1–4 класів допускаються та можуть пересуватися закладом без масок чи респіратора.

Відділом освіти було придбано для закладів освіти дезінфекційні, миючі засоби,  антисептики,   безконтактні термометри.

Інформацію про режим роботи кожної школи можна отримати у класного керівника, дирекції школи та на інформаційних сторінках закладів загальної середньої освіти.

Також наголошуємо на трьох основних правилах для батьків:

Щоранку перед школою вимірювати дитині температуру. Якщо є підвищення, залишіть її вдома.

У разі наявності симптомів, попередьте класного керівника.

Інформуйте про контакт  дитини хто контактував з інфікованими на COVID-19.