На Святвечір у Борислав завітала Свята Родина

У переддень Різдва під головною ялинкою Борислава розташували нову шопку.

Так, про народження Месії тепер сповіщатиме чудова композиція, яка складається із 11 фігур: маленького Ісуса, святих Марії та Йосипа, трьох Царів, Ангела, Пастушка та домашніх тварин (віслюка, корови і ягняток).

Скульптури виготовлено із керамопластику та розмальовано професійними художниками. Також було виготовлено нову стаєнку з дерева, яку обробили спеціальними протипожежними та іншими захисними розчинами для збільшення тривалості експлуатації.

Шопка — це скульптурне зображення ночі народження Спасителя — Ісуса Христа. Традиція встановлювати шопку на Різдво пішла з південної Італії. Святий Франциск Асизький у ХІІІ столітті, після мандрівки на Святу землю, у 1223 році встановив у містечку Греччо (Італія) шопку у вигляді печери, де були ясла, сіно, віслюк, віл, чим хотів показати, в якій убогості народилось Боже Дитятко, спонукати людей замислитись над цим і заглибитись у духовність Різдва. Шопки люди встановлювали у церквах і на площах перед ними. Цю традицію підтримала Європа, прийшла вона і в Галичину і досі зберігається. У багатьох родинах шопки зберігаються від покоління до покоління і передаються як цінний спадок.

❤️ Композиції облаштовано для того, щоб створити гарний святковий настрій для бориславців та гостей нашого міста. Закликаємо дбайливо ставитись до святкових декорацій.

Веселих свят! 🎉