НЕБЕЗПЕКУ ВИДНО НЕ ОДРАЗУ

В цій школі нема незадовільних оцінок, за невивчені уроки платять здоров’ям, молодістю, красою. А, буває, й самим життям. Пошуки кращого перетворюються у жорстоку школу виживання, і далеко не всі успішно проходять цей курс.

Люди часто вважають, що їдуть за кордон для отримання достойної, добре оплачуваної роботи, цілковито ігноруючи можливі ризики. Експлуатація, ізоляція, відчай – ось що найчастіше пропонується нелегальним робітникам.

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. І Бориславська міська філія ЛОЦЗ долучається до інформаційної кампанії з нагоди відзначення.

Нелегальна праця – це ризик потрапити в сексуальне чи трудове рабство і втратити здоров’я, а то й життя. Тим, хто планує податися в світи, варто усвідомити, що внутрішнє законодавство іноземних держав передусім захищає власний ринок праці. Тому нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом i тягне за собою адміністративну, а часом і кримінальну вiдповiдальнiсть, з подальшою депортацією та забороною в’їзду в цю державу на певний термін. Отримання ж туристичних віз передбачає саме туристичний характер поїздки, а не виїзд за кордон з метою подальшого працевлаштування.

Іноземці, якi не отримали дозвiл на роботу у встановленому законодавством країни перебування порядку, вважаються нелегальними мiгрантами.

Підписуючи контракт, слід бути дуже уважним. У ньому повинні бути вказані номер, дата, місце укладення, повна назва й місце розташування посередника, номер і дата видачі ліцензії на посередництво, відомості про клієнта, визначення предмета договору (надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном), права, обов’язки та відповідальність сторін, умови зміни, анулювання і розірвання, а також термін дії договору, що складений у двох примірниках. Треба звертати увагу на дрібні примітки, особливо на пункт, де мова йде про гроші та їх виплату. У таких випадках бажано проконсультуватись з юристом чи людиною, якій ви довіряєте.

Чимало фірм спеціалізуються на наданні інформаційних послуг, хоча гроші в клієнтів вимагають начебто за пошук роботи. Загалом різних шахрайських схем існує дуже багато, і про них можуть розповісти ошукані громадяни.

Ми знаємо, що експлуатація людини – це злочин. Ми чуємо історії тих, кого примушували працювати шахраї, проте думаємо, що їм просто не пощастило на заробітках. Плануючи подорож, заздалегідь подбайте про власну безпеку. Будьте обережні!

Олена Шевченко