Незабезпеченість фондом оплати праці освітян – проблема, яку потрібно вирішувати уже з початку року

15 січня в Бориславській міській раді було проведено нараду щодо функціонування галузі освіти у 2020 році, зокрема, про незабезпеченість коштами на оплату праці педагогічних працівників, що фінансуються через державну субвенцію. Нарада пройшла під головуванням міського голови Ігоря Яворського, за участі першого заступника Роксоляни Гарасимів, начальника фінансового управління Юрія Петріва, начальника відділу освіти Елли Качмарчик та директорів шкіл Борислава і Східниці.

При обговоренні було підведено підсумки виконання бюджету 2019 р. в частині фінансування освітньої галузі. Учасники окреслили шляхи подолання проблеми недофінансування через впровадження заходів з економії.

Як доповів начальник фінуправління, незабезпеченість фондом заробітної плати, згідно доведеної субвенції на 2020 рік, складає 7 млн. 268 тис. грн..

Заступник міського голови Роксоляна Гарасимів наголосила, що питання незабезпеченості потрібно розпочинати вирішувати вже з початку року, проводити ефективні заходи з економії, розділяти їх помісячно, і не в рівних градаціях, а виходити зі специфіки кожного періоду та особливості кожної установи. «У 2018 році незабезпеченість становила – 15 млн. грн., у 2019 році – 9 млн. грн., у 2020 – 7 млн. грн.. Динаміка є, але вона поки нас мало втішає, адже 7 млн. – це дуже велика сума. Враховуючи проведені заходи минулих років, ми змогли вберегти всі освітні установи і не вдавались до руйнівних кроків. Тому зараз потрібно рухатись у цьому ж напрямку», – наголосила Роксоляна Всеволодівна.

«Загалом незабезпеченість (медична і освітня) минулого року становила 23 млн.грн.. Ми докладали надзусиль, щоб перевиконувати бюджет. І з міської скарбниці за рахунок перевиконання ми спрямували понад 15 млн. на виплату заробітної платні. Це колосальний фінансовий ресурс, за який, враховуючи наше становище в комунальній сфері, можна було б зробити багато корисного. Але зарплата в пріоритеті, – підсумував міський голова. – Говорячи про освіту, хочу наголосити, що школа існує не для вчителя, школа існує для учня. І це основа. А, щоб учень отримував хорошу і якісну освіту, школа має бути забезпечена матеріально-технічною базою, відповідними умовами, тоді підвищується рівень навчання. А якщо ми будемо думати лише над тим, як виплатити заробітну платню, то бажаного результату не буде досягнуто. Це все має працювати в комплексі. І тому, навчений гірким досвідом минулих років, я прошу всіх активно займатись цим питанням вже з січня».

Також міський голова наголосив, що готовий брати на себе співвідповідальність за виплату та водночас паралельно потрібно працювати над усуненням джерела проблеми – недосконалості формули розрахунку державної субвенції: «Ми вкотре будемо виносити на вищий рівень свої зауваження щодо формули. Картина подібна по всій країні. І ми будемо спільно працювати над цим. Правила гри мають бути зрозумілими і чесними».