Оптимізація системи теплопостачання м.Борислава

24 листопада, на сесії Бориславської міської ради депутати прийняли рішення щодо затвердження нової схеми теплопостачання м. Борислава на 2020-2025 роки.

У розробленій інвестиційній програмі було запропоновано три варіанти схем, з яких фахівці, провівши аналіз за рівнем економічної та соціальної ефективності, визначили найбільш оптимальний. Депутати своїм рішенням затвердили запропонований варіант.

Отож, відповідно до нової схеми теплопостачання в м. Бориславі, до 2025 року передбачено повне поетапне від’єднання житлового сектору від системи централізованого теплопостачання, окрім житлового сектору та мереж котельні №2 (Сосюри, 5).

Окрім цього, варто зазначити, що котельня №3 (Дорошенка,21а), котельня №6 (Героїв ОУН-УПА №21), котельня №1 (Коваліва,2) та зовнішні мережі теплопостачання будуть реконструйовані та модернізовані для подачі тепла виключно до об’єктів бюджетної сфери та комунального призначення. Для окремих об’єктів бюджетної сфери передбачено будівництво автономних блочних котелень на газовому та/або альтернативних видах палива, електроенергії і теплових насосів. Згідно схеми передбачено проведення повної диспетчеризації цих котелень.

Особливої уваги заслуговує реконструкція котельні №2, де передбачається встановлення когенераційної установки та використання для виробництва теплової енергії попутнього нафтового газу нафтових родовищ НГВУ «Бориславнафтогаз». Реконструкція цієї котельні передбачає повну заміну труб теплових мереж. Нафтовий газ буде використаний як основний вид палива котельні, але використання природного газу як резервного залишається.

Житлові будинки, до який надається теплопостачання від котельні №2 (Сосюри, 5). Будинки, до який надається теплопостачання від цієї котельні: вул.Коваліва, 18а, вул.Коваліва, 22, вул.Коваліва, 24, вул.В.Великого, 148, Гуртожиток, вул.В.Великого, 171, вул.В.Великого, 171а, вул.В.Великого, 173, вул.600р. Борислава, 16, вул.600р.Борислава, 12, вул.600р.Борислава, 18, вул.600р.Борислава, 20, вул.В.Великого, 175а, вул.В.Великого, 177, вул.В.Великого, 177а,б

«Нашою головною метою було сформувати найбільш оптимальний варіант вирішення проблеми теплопостачання м. Борислава, забезпечити зниження витрат і тарифів, підвищити якість енергоносіїв. Існуюча система теплопостачання це факт минулого. Проблема не вирішувалась роками. Зараз споживачі зіткнулись із високими тарифами і в багатьох випадках – з низькими показниками якості енергоресурсів. Ми довго не могли дійти до спільної думки, яке рішення прийняти. Але така велика кількість заяв на прохання від’єднання – беззаперечний доказ того, що ми діємо правильно. Впевнений, що мешканці отримають від цього кроку лише переваги. Зараз наше головне завдання – знайти джерела фінансування», – зазначає міський голова Ігор Яворський.

Джерелами фінансування інвестиційного проєкту можуть стати кошти Державного бюджету України, співфінансування з міського бюджету, а також – іноземні гранти, кошти вуглецевого інвестора за зменшення викидів СО2, банківський кредит.

Як інформує начальник відділу ЖКГ та Е Олег Левицький, у зв’язку з прийнятою схемою теплопостачання вже зараз мешканці будинків можуть на загальних зборах прийняти рішення про від’єднання від системи централізованого опалення (у протоколі за від’єднання повинно проголосувати не менше 5о% від загальної площі), і виконавчий комітет прийме рішення про від’єднання такого будинку не по графіку, а пришвидшено (уточнення! після опалювального сезону).

.