ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ: ВЧИМОСЯ ЖИТИ ПОВНОЦІННИМ ЖИТТЯМ

Безробіття – це не чиясь чужа проблема. Це явище має негативний вплив на всіх оточуючих, оскільки безробітні люди мають менші доходи, отже витрачають тільки на необхідні товари, а це автоматично гальмує економічне зростання країни. І навіть ті, хто має роботу, за умов високого рівня безробіття, намагаються витрачати менше через побоювання, що вони можуть її втратити в будь-який момент.
Особи з інвалідністю кризові речі переживають вдвічі складніше, тому що додається фактор здоров’я. В таких випадках слушною є наша порада як фахівців служби зайнятості – не піддаватися паніці. Не розчаровуйтеся, що немає можливості змінити навколишні умови. Цим лише погіршується власна працездатність і здоров’я, а роботодавцям потрібні працелюбні кадри. Якщо Вам бракує професійних знань, на нашу думку, в такий період варто більше уваги приділити саморозвитку та самоосвіті. Це ж так просто взяти в руки підручник – і читати, читати, читати. Адже вклад інвестицій у власні знання є одним з безпрограшних варіантів.
Доречним буде пригадати, які зі своїх умінь Ви би хотіли та могли використати у майбутній роботі, що є прийнятною за станом здоров’я. Чим більше – тим краще, навіть якщо прийдеться згадати ті навички, якими володіли десять років тому. В нагоді також стане освітній портал служби зайнятості https://skills.dcz.gov.ua/.
Ринок праці зараз надзвичайно мінливий, і пошук потенційної роботи вимагає багато зусиль. Без вдало складеного резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем вже просто не обійтися, і тут завжди на допомогу прийдуть спеціалісти служби зайнятості.
Про все це і більше говорили 17 лютого 2020 року на тренінгу для безробітних в Бориславській міської філії ЛОЦЗ. Особи з інвалідністю разом з нами вчаться шукати роботу та жити повноцінним життям, і наше завдання – допомогти, щоб їхнє життя також набуло кольорів веселки!
Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського обласного цетру зайнятості