Компанія “Lamor Ukraine” провела перший етап комплексного екологічного моніторингу в Бориславі

Довготривалий видобуток вуглеводневої сировини на території міста Борислава призвів до негативного впливу на екологічний стан природного середовища. Забруднення торкнулось всіх природних складових: геологічного середовища, атмосферного повітря, ґрунтів, водойм, біологічних систем.

Розуміючи те, що розв’язання проблеми неможливе без участі держави, у 2018 році Бориславська міська рада спільно з ПАТ «Укрнафта» прийняла рішення щодо проведення комплексного екологічного моніторингу. Його результатом повинна стати програма дій з мінімізації небезпечних для людини й довкілля явищ, пов’язаних із наслідками довготривалого нафтовидобутку. Для проведення комплексного екологічного моніторингу запросили компанію “Lamor Ukraine”, що спеціалізується на боротьбі з аварійними розливами нафти та інших хімічних речовин, проведенні екологічних досліджень та підготовці програм ліквідації вуглеводневих забруднень. Моніторинг здійснюється коштом ПАТ “Укрнафта” (90 %) за участі АТ “Укргазвидобування” (10%).

Ключове завдання першого етапу екологічного моніторингу — отримання актуальних даних щодо стану довкілля у місті Бориславі та їх оцінка. Компанія “Lamor Ukraine” провела перший етап дослідження із залученням широкого кола наукових спеціалістів та організацій, зокрема з України, Фінляндії, Польщі та Бельгії. Після пошуку, систематизації та аналізу ретроспективних даних і результатів досліджень щодо території Бориславського родовища та міста в цілому були проведені польові та лабораторні дослідження води, повітря, ґрунту. Територія Борислава була проаналізована на основі супутникових знімків, після чого окремі ділянки були досліджені дронами з мультиспектральними камерами та проведені заміри загазованості газотечошукачами. Отож, на цьому етапі робіт отримана детальна інформація щодо забруднення території міста, яка є необхідною для розроблення проекту програми дій з мінімізації небезпечних для людини й довкілля явищ, пов’язаних із наслідками довготривалого нафтовидобутку.

Пропонуємо переглянути відеоролик про підсумки робіт, проведених ТОВ “Lamor Ukraine” протягом 2020-2021 років.