Почастішали випадки підпалу залишків сухої рослинності

У зв’язку з підвищенням температурних показників на території Львівської області почастішали випадки підпалу залишків сухої рослинності.

Шановні мешканці, у такий складний час в умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю, спалюючи суху траву, — це злочин.

Спалюючи траву, ви не тільки шкодите довкіллю та своєму здоров’ю, але й наводите паніку на людей. В Україні 21-ий день триває війна. Коли люди бачать вогонь, то думають, що ворог веде воєнні дії.

А також нагадуємо, що у 2021 році набрав чинності новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)

на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

  • для громадян від 340 грн до 1360 грн;
  • для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

Громадяни, у такий складний для країни час, ставмось більш свідомо до питань пожежної безпеки.