Подбайте про себе сьогодні: У Бориславі розпочалися профілактичні дні патології шийки матки і молочної залози у жінок

Як повідомляють у КНП «Центральна міська лікарня м. Борислава», з 7 по 20 жовтня на Львівщині триває акція «Дні профілактики патології шийки матки і молочної залози у жінок», відтак медики закликають жінок пройти скринінгове обстеження для попередження цих онкозахворювань.

Для перевірки власного стану здоров’я необхідно проходити огляд у лікаря-гінеколога і проводити цитологічний скринінг раку шийки матки (безболісна процедура взяття мазка з шийки матки) для жінок віком 18-65 років один раз на три роки та мамографію для жінок віком 45-65 років раз на два роки.

До програми онкопревенції на Львівщині залучені скринінгові центри, де можна зробити УЗД молочних залоз або мамографію, а також аналізи для виявлення раку шийки матки. Відповідне безкоштовне обстеження можна пройти у найближчому Міжрайонному скринінговому центрі м. Дрогобича (вул. Трускавецька, 67, тел. (03244) 2-17-95, (067) 267-00-24 – реєстратура) за попереднім записом та скеруванням сімейного лікаря або лікаря-гінеколога жіночої консультації.

У Бориславі онкопревенція, що спрямована на ранню діагностику раку шийки матки, здійснються у відділенні жіночої консультації, що знаходиться на вул. Коваліва, 42.