Ефективне партнерство. У Бориславі проведуть комплексний екологічний моніторинг

Борислав підписав договір із ТОВ «Ламор Юкрейн» та ПАТ «Укрнафта», відповідно до якого на території Борислава буде проведено комплексний екологічний моніторинг з метою оцінки наслідків довготривалого нафтовидобутку для навколишнього середовища та населення.

Результати моніторингу будуть використані для попередження виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характерів у житловій та промисловій зонах, а також для забезпечення належних санітарних умов для безпечного проживання населення міста.

Відповідно до угоди, екологічний моніториг проводитиме компанія «Ламор Юкрейн», а фінансові зобов’язання в повній мірі взяла на себе «Укрнафта».

Міський голова Ігор Яворський зазначив: “Питання вивчення реального стану довкілля м. Борислава глобально не піднімалось ніколи. Так, моніторинги проводились, але здебільшого вони мали лиш статистичне значення, і не несли за собою реальних кроків щодо їх застосування для покращення екології. Зараз ми впритул наблизились до якісного вирішення цієї проблеми. Розпочинаємо з “діагнозу”, щоб перейти до “лікування”. Я щиро вдячний за допомогу і підтримку керівництву “Укрнафти”, які взяли на себе фінансову частину цього питання, і тим самим демонструють ефективне партнерство, ставлячи людські цінності значно вище комерційних”.

Комплексним моніторингом передбачено ряд підготовчих робіт, експедиційних робіт з відбору проб та проведення лабораторних досліджень компонентів довкілля (поверхневих та підземних вод, грунтів, атмосферного повітря), робіт з наземних та дистанційних топографічних, картографічних досліджень з виконанням контрольних замірів та складання карт забруднення приземних товщ атмосфери та нафтопроявів на денній поверхні території міста Борислав, аналітичних камеральних робіт щодо оцінки стану навколишнього природного середовища, а також пов’язаних з цим супутніх робіт та послуг.

Міський голова також підсумував: “Цей експертний висновок – фундаментальний документ, використовуючи який, місто зможе розраховувати на міжнародну підтримку, брати участь в конкурсах, грантах і залучати кошти різних рівнів на боротьбу з наслідками довготрималого нафтовидобутку – вирішення проблем з екологією”.

Нагадаємо, з серпня 2018 року проведено ряд зустрічей керівництва міста із представниками міжнародної компанії LAMOR AB (Фінляндія), які були залучені до вивчення ситуації із забрудненням внаслідок довготривалого нафтовидобутку на території Бориславського родовища. Згодом було сформовано технічне завдання. В грудні 2018 року в Бориславі відбулася широка панельна дискусія на тему вирішення цих екологічних проблем. В березні цього року, місто Борислав, ПАТ «Укрнафта» та директор ТОВ «Ламор Юкрейн» уклали тристоронній Меморандум, за яким передбачено проведення комплексного екологічного моніторингу.

Loading