У Бориславі триває екологічний моніторинг

В рамках екологічного моніторингу у Бориславі з 15 вересня розпочато польові роботи з відбору проб повітря, грунту, води для проведення аналізу в лаборторіях. Це стало можливим після підписання відповідної угоди між Бориславською міською радою, ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Ламор Юкрейн».

Як розповів начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Володимир Прідун, упродовж тижня проби повітря було взято у всіх районах міста. Сьогодні – у центральній частині. Також було відібрано зразки води у всіх річках, озерах, та вибірково із криниць. Проби грунту – з усієї території міста, особливо з тих ділянок, де розташовано об’єкти нафтовидобутку. Такі роботи триватимуть ще близько двох днів.

Надалі зразки буде направлено до лабораторії у Польщі і за результатами профільні спеціалісти проведуть опис та нададуть заключні висновки.

Як ми уже згадували раніше, моніторинг здійснюється коштом ПАТ «Укрнафта», а отриманий за підсумками роботи документ буде фундаментальним не тільки для залученням фінансового ресурсу з різних екологічних фондів, а й дасть чітке розуміння реальної ситуації з екологією в Бориславі за наслідками тривалого нафтовидобутку.

Loading