У Бориславі відбувся семінар, присвячений відкриттю пам’ятника Йогану Зегу

Сьогодні, 9 грудня, у центральній частині Борислава урочисто відкрили пам’ятник Йогану Зегу — людині, що освітила цілий світ і не тільки. Після дійства, що відбулося біля самого меморіалу, пройшов семінар, присвячений відкриттю пам’ятника.

Першим привітав присутніх начальник відділу економіки Бориславської міської ради, автор проєкту “Нафтова колиска Європи: забута історія України та Польщі” Лев Попель. “Сьогодні в нашій громаді особливий день — забуті постаті повертаються до нашого міста. І з таких особистостей чи не найбільшою є Йоган Зег. Багато бориславців не чули про нього, а хто й чув, мало знає про винахідника. Завдяки нашим зусиллям, завдяки програмі, нашій співпраці ім’я Йогана Зега буде відомим не тільки в Україні і Польщі, а далі по всьому світу. Завдяки проєкту ми змогли глибше дослідити історію нафтовидобутку як у нашому місті, так і на території гміни Сянок”, – зазначив Лев Богданович. Він подякував партнерам за співпрацю, а скульптору Роману Кикті, який доклав всіх зусиль до такої непересічної скульптури, за хорошу роботу.

Про реалізацію проєкту та встановлення пам’ятника у гміні Санок розповів координатор з польської сторони Конрад Бялас. З доповідями виступали:

  • Ігор Романюк — асистент координатора проєкту та директор туристично-інформаційного центру Борислава представив доповідь про історію життя та діяльність Йогана Зега — першого бориславського аптекаря.
  • Анджей Цецула — директор школи ім. Ігнатія Лукасевича в Страхоцині доповів про життя і діяльність Ігнатія Лукасевича.
  • Ігор Даців — учень 10 класу Бориславського закладу загальної середньої освіти № 3, та Лідія Слуцька — вчитель Бориславського НВК № 6 представили розповідь “Ян Зег і гасова лампа”, з якою учень переміг у конкурсі «Особистості прикордоння» за Програмою Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
  • Ірина Перелом — бібліограф Бориславської публічної бібліотеки презентувала персональну пам’ятку «Йоган Зег в історії Борислава».
  • Богдан Лазорак — кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» представив доповідь «Франкова Каліфорнія» у XIX – на поч. XX ст.: нові джерела і невідомі зимові пригоди жителів Борислава».
  • Володимир Драган — історик, директор Бориславської школи № 3 презентував доповідь “Патріархи нафтової колиски Європи”.
  • Мирон Цайтлер — доцент, кандидат біологічних наук, директор Центру екології, сталого розвитку та туризму Борислава  представив доповідь «Хто був батьком галицької нафти?»

А далі присутні мали змогу поринути у давнє минуле Борислава – актори народного драматичного театру імені Петра Телюка представили театральну мініатюру з п’єси заслуженого артиста естрадного мистецтва, директора Бориславського Палацу культури Ігоря Мельника “Бориславські кавалки”. Свої ролі майстерно виконали актори театру Ольга Кекіс, Андрій Делінкевич та Ігор Мандзяк. 

Loading