У Бориславі відбулася підсумкова конференція в рамках проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі й України»

 

Сьогодні, 27 вересня, у Бориславі відбулася підсумкова конференція проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі й України», який реалізовувався Бориславом та Гміною Санок у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 за фінансування Європейського Союзу.

Участь у конференції взяла й польська сторона на чолі із війтом гміни Санок Анною Галас. Щоправда, у зв’язку із воєнним станом, партнери не змогли приїхати до України і приєднались до зустрічі в режимі онлайн.

Нагадаємо, нещодавно в гміні Санок також відбулась підсумкова конференція і сьогоднішня зустріч – це вже остання в рамках реалізації «нафтової колиски».

Міський голова Ігор Яворський у своєму вступному слові зазначив: “Впевнений, що сьогоднішня підсумкова конференція зовсім тільки розвине наші подальші відносини в реалізації проектів. Повторюсь, що на початку проекту ми розраховували на те, що зреалізуємо його і здобудемо новий досвід. Але тоді я навіть не підозрювати не міг, що попри те, ми здобудемо справжніх друзів, які на сьогодні уже перевірені часом. На жаль, в нашій країні війна, і ви зробили для нас в рази більше, ніж ми сподівались. Завдяки цьому проєкту ми отримали своєрідний поштовх у розвитку туристичної сфери в нашому місті, а також почали реалізовувати супутні проекти, які сприяють збільшення кількості туристів. Здавалося б, це так званий “м’який” проект, але результат приніс колосальний. І думаю, зовсім не випадково наша конференція відбувається саме сьогодні. Адже у всьому світі відзначають День туризму. З чим і вітаю наших партнерів, колег. Впевнений, що подальші наші спільні проєкти будуть приносити ще більш дивовижні результати”.

 

Автор проєкту начальник відділу економіки та торгівлі Бориславської міської ради Лев Попель у своєму слові відзначив: “Хочу подякувати за тісну співпрацю. Надіюся, що це тільки наш перший крок у таких взаєминах і надалі ми будемо працювати й реалізовувати ще більші, грандіозні проекти, а наші стосунки стануть ще тіснішими. Трохи сумно, що роботи над проєктом завершується, але ми з надією дивимося вперед, у майбутнє. А сьогоднішня конференція стане ще одним кроком у розвитку співпраці, у збереженні пам’яток історії нафтовидобутку. Дякую всім за співпрацю”.

 

Із завершенням проєкту привітала війт гміни Санок Анна Галас: “Наш спільний проєкт завершився. Та завдяки йому ми довідалися про нафтовидобуток на теренах Борислава, у нашій гміні, видали двомовний альбом “Забута нафтова колиска Європи, встановили два пам’ятники: один — Йогану Зегу у Бориславі, інший — Ігнатію Лукасевичу в польському селі Страхоцин. Будемо далі співпрацювати й дякуємо нашим приятелям з Борислава”.

 

Під час конференції виступили експерти з доповідями щодо реалізації проєкту.

Альбертина Бучинська і Конрад Бялас, які є координаторами цього проекту, розповіли про реалізацію проєкту «Нафтова колиска Європи: Забута історія Польщі й України», його результати та плани на майбутнє.

Назар Юрчишин, експерт проєкту, бібліограф ДІКЗ «Нагуєвичі», у своїй доповіді підійняв тему джерел до історії Борислава та нафтовидобутку в регіоні. Тарас Гриневич, експерт проєкту, представив особливості дослідження та візуалізації історії нафтовидобутку в Бориславі. Ігор Романюк, асистент координатора проекту, керівник туристичного інформаційного центру Борислава, розповів присутнім про постать Йогана Зега. Лідія Дулаєва, вчитель історії Бориславської гімназії № 6, представила доповідь про можливість інтеграції результатів проекту «Нафтова колиска Європи» в освітній процес у школах Бориславської громади. Анастасія Солоненко, менеджер з туризму Бориславського ТІЦу розповіла про те, який вплив має проєкт «Нафтова колиска Європи» на розвиток туризму в Бориславі. Мирон Цайтлер, експерт проекту, директор КП “Центр екології, сталого розвитку та туризму м. Борислава”, представив проєкт стратегії розвитку туристичної галузі Борислава з використанням результатів проєкту «Нафтова колиска Європи».

Про нові можливості для співпраці українських та польських партнерів у наступній перспективі програми Inerreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 доповів старший експерт ПБУ у Львові Василь Хім’як. Віримо, що вже невдовзі наша громада почує про наступну перемогу і успішну реалізацію спільного проекту із нашими партнерами!

Loading