Про озокеритні шахти Борислава говорили на конференції з історичної урбаністики

10-12 вересня у м.Києві відбулася конференція з історичної урбаністики «Як Міста Пам’ятають і Як Міста Забувають: Місто й Оновлення», організатором якої виступив Центр урбаністичних студій за підтримки Фонду імені Г. Бьолля.

Під час чотирьох панельних дискусій учасники обговорили особливості процесів оновлення у Чернігові, Києві, Острозі, Львові, прифронтових містах Донеччини та Луганщини, а також у Харкові та Бориславі. Пройшовши попередній відбір, від Борислава під час четвертої панельної дискусії воркшопу «(Не)індустріальна спадщина/практики переосмислення та реновацій. Об’єкти» була представлена дослідницька робота на тему: «Цінність колишньої озокеритової шахти у м.Бориславі як туристичного об’єкту».

Під час доповіді спеціалістом відділу розвитку міста міської ради Іриною Рязановою було проаналізовано доцільність ревіталізації частини території колишньої озокеритової шахти на вул. Ореста Горницького, 5, як туристичної локації.

Дослідження даної теми проводилося на основі напрацювань:

  • фахівця НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», члена-кореспондента Української нафтогазової академії та доктора історії Олега Микулича;
  • історика-краєзнавця Романа Тарнавського;
  • головного інженера проекту ДП «Львівдіпронафтохім», голови робочої наукової групи з питань вивчення озокериту, утвореної при Західній Академії Наук України, Богдана Максимовича.

Одною з цілей заходу була актуалізація фахової дискусії та критичне осмислення питань про те, що таке пам’ять про місто, яким чином місто та міські спільноти сприймають та продукують оновлення, чи завжди є ці зміни на краще, і чи завжди логічним та виправданим є збереження/руйнування і чи є альтернативи цим двом крайнім версіям взаємодії з архітектурою та простором.

Результатом дослідження очікується створення музейного простору на частині території колишньої озокеритової шахти на вул. Ореста Горницького, 5, який буде окрасою промислово-інженерного напрямку туризму та сприятиме збереженню історичної спадщини та збільшенню потоку туристів у Борислав.