Про передачу функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України

За рішенням Уряду, вже з жовтня Пенсійний Фонд здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати  проводиться незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

До 1 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій та пільг не змінюється. Отже, прийом документів від громадян та призначення виплат у листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення.

Всі дані для виплат надійдуть до Фонду в електронному вигляді.

3 1 грудня заяви для призначення субсидій прийматимуть органи Пенсійного фонду України, які працюють за принципом екстериторіальності, у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія) незалежно від місця проживання громадян.

Також заяви з необхідними документами для призначення субсидії у будь-який час прийматимуть у сільських, селищних, міських радах територіальної громади або військової адміністрації та ЦНАПах за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання).