Продовження договорів оренди комунального майна. Новий порядок

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про оренду державного та комунального майна” від 03.10.2019 року, та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання оренди державного та комунального майна” № 484 від 03.06.2020 р., з 01.07.2020 року договори оренди комунального майна територіальної громади м. Борислава продовжуються в новому порядку.

Продовження договорів оренди здійснюється за результатами проведення аукціону в електронній торговій системі Prozorro.Продажі, крім випадків, визначених Законом.

Без проведення аукціону договори оренди, укладені до введення в дію Закону, продовжуються в таких випадках:

  1. укладені та продовжуються вперше, за умови, якщо строк оренди за такими договорами не перевищує п’ять років;
  2. укладені без проведення аукціону з наступними юридичними особами:
  • органами державної влади та органами місцевого самоврядування, іншими установами і організаціями, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів;
  • релігійними організаціями для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній;
  • укладені з підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги населенню, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України, зокрема з АТ “УКРПОШТА” та АТ “ОЩАДБАНК” (при умові надання у касах банківської установи, що розміщується в орендованих приміщеннях, послуги із приймання і перерахування готівкових коштів за житлово-комунальні послуги без стягнення комісії за надання такої послуги).

Договори оренди можуть бути продовжені, на підставі заяви орендаря про продовження договору, поданої до Бориславської міської ради не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії договору оренди. Якщо чинний орендар має заборгованість із сплати орендної плати, він не може звертатися із заявою про продовження договору оренди до моменту погашення ним такої заборгованості.

Орендар, який має право на продовження договору оренди без проведення аукціону разом із заявою про продовження договору оренди зобов’язаний надати орендодавцю звіт про оцінку майна та рецензію на цей звіт (якщо договір був укладений без проведення конкурсу), а також пакет документів, передбачений п.113 Порядку.

Чинний орендар має переважне право на продовження договору оренди в ході аукціону на продовження договору оренди за умови, що він бере участь в такому аукціоні та зробив закриту цінову пропозицію, яка є не меншою, ніж розмір стартової орендної плати. Для реалізації переважного права чинний орендар надає згоду сплачувати орендну плату, що є рівною ціновій пропозиції учасника, який подав найвищу цінову пропозицію за лот відповідно до Порядку, після чого чинний орендар набуває статусу переможця аукціону на продовження договору оренди.

Звертаємо увагу на те, що неподання орендарем заяви про продовження договору оренди за три місяці до закінчення строку оренди, матиме наслідком припинення договору оренди на підставі закінчення строку, на який його було укладено.