Реалізація плану заходів із покращення водопостачання мікрорайону багатоповерхових житлових забудов

У Бориславі продовжуються роботи із покращення водопостачання. В рамках виконання плану заходів із забезпечення цілоденного водопостачання мікрорайону багатоповерхових житлових забудов міста невдовзі розпочнеться реконструкція водогону по вул. В.Великого та 600-річчя Борислава.

Як пояснили у КП «Вододар», ділянка мережі по вул. В.Великого та 600-річчя Борислава є найскладнішою. Вона знаходиться у найнижчій точці району багатоповерхових житлових забудов міста, а водопровід складається зі старих труб, які не витримують тиску води (більшість із них були прокладені ще у минулому столітті). Практично гнилі трубопроводи спричиняють постійні витоки та великі втрати води, тому подальше наповнення мережі не відбувається належним чином.

Відтак, міською владою у співпраці із депутатським корпусом та водопостачальним підприємством було розроблено план заходів із покращення водопостачання мікрорайону багатоповерхових житлових забудов, де проживає найбільша кількість абонентів. «Відповідно до цього плану, передбачається заміна трубопроводів, у яких вийшов термін експлуатації, реконструкція насосних станцій та будівництво нових резервуарів чистої води, – пояснює депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань управління комунальною власністю, торговельного, побутового обслуговування, громадського харчування, зовнішньоекономічної діяльності Руслан Зелінський. – Ці заходи дозволять стабілізувати тиск в мережі, зменшити втрати та збільшити час подачі води».

Станом на сьогодні проведено реконструкції двох підкачувальних станцій, під нові РЧВ триває виділення земельної ділянки та розроблення проектно-кошторисної документації, а в частині заміни труб залишилось провести роботи на вул. В.Великого, 600-річчя Борислава, непарній стороні Коваліва та Трускавецькій.

Продовжуючи здійснення запланованих заходів, на конкурсний відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми «Питна вода» у Львівській області було подано проект «Реконструкція водогону по вул. В.Великого та 600-річчя Борислава», який став одним із переможців.

Відповідно до технічного завдання, на цих вулицях передбачено заміну більше 1 км труб, встановлення нової запірної арматури і регуляторів тиску з подальшим перепідключенням абонентів. Реконструкцію заплановано розпочати до кінця цього місяця, а наразі проводяться робочі зустрічі із підрядником, на яких уточнюється порядок виконання робіт та доставка необхідної техніки і матеріалів.

Нагадаємо, що завдяки участі в Програмі «Питна вода», залучаючи кошти обласного і міського бюджетів та силами водопостачального підприємства КП «Вододар» з 2015 року у Бориславі було замінено більше 40 км труб.

Міський голова Ігор Яворський зазначає: «Основні зусилля ми й надалі направлятимемо на вирішення питання якісного забезпечення мешканців водою. Динаміка, яка відслідковувалась за останні роки, повинна лише зростати. Враховуючи різні фактори, розуміємо складність ситуації з водопостачанням в нашому міста, але переконаний, нам вдасться її вирішити, якщо планомірно іти до задуманого».