РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час повені

Держпродспоживслужба попереджає. Під час пропуску льодоходу, повені та дощових паводків можливе підтоплення джерел водопостачання та забруднення питної води. Тому існує ризик спалаху інфекційних захворювань.

РЕКОМЕНДАЦІЇ для мешканців щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час повені.

Перш за все, ні в якому випадку не рекомендується використовувати для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені та підтоплення у джерела водопостачання можуть потрапити хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів тощо. Хвороботворні мікроорганізми здатні протягом місяця і навіть більше жити й розмножуватися у воді.

Щоб запобігти зараженням, дотримуйтесь елементарних правил:

  • не використовувати воду із сумнівних джерел;
  • для пиття використовувати тільки кип’ячену або пляшкову воду, в т.ч. для приготування молочних сумішей та пиття дітей, особливо першого року життя;
  • не вживати в їжу продукти, якість яких викликає сумнів, при приготуванні обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання);
  • овочі та фрукти ретельно мити кип’яченою водою, потім обдавати окропом;
  • ретельно мити руки перед вживанням і приготуванням їжі, після відвідування місць загального користування;
  • не допускати осіб з розладами шлунково-кишкового тракту до роботи з харчовими продуктами.

Крім цього, потрібно дотримуватись гігієнічних вимог при облаштуванні та утриманні колодязів, облаштуванні місць дворових вбиралень, вигрібних ям, проведенні щорічного очищення та дезінфекції індивідуальних криниць з подальшим лабораторним контролем безпечності та якості питної води в акредитованих лабораторіях.

Потрібно самим дотримуватися правил особистої гігієни та уважно стежити  за гігієною маленьких дітей.

Пам’ятайте, що дотримання вказаних простих вимог убереже вас від захворювання.

У разі підозри щодо захворювання на гостру кишкову інфекцію  необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки він може поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування.