Ремонт санвузлів в закладах освіти. ЗОШ№1 та ДНЗ№11

В рамках перевірки якості виконання робіт щодо реалізації проектів міський голова Ігор Яворський відвідав ЗОШ№1 та ДНЗ№11. В цих закладах вже завершено заплановані на цей рік роботи щодо капітальних ремонтів санвузлів.

«Говоримо зараз про елементарні речі, про які навіть не мали б згадувати. Якби подібні ремонти почали проводитись кілька десятків років назад, зараз ми б займались благоустроєм територій, вдосконаленням навчально-виховної бази, впровадженням інноваційних рішень, – тобто виконували б вимогу часу. Але, нажаль, ми змушені починати з нуля і, перш за все, створити належні санітарно-гігієнічні умови для дітей», – зазначив міський голова Ігор Яворський.

В ДНЗ №11 проведено капітальний ремонт усіх чотирьох дитячих санвузлів: замінено каналізаційну мережу, водопровідні труби (в т. ч. для гарячої води), проведено облицювання плиткою, встановлено нові унітази, рукомийники, сантехнічні перегородки, замінено всі внутрішні двері.

Загальна вартість проекту – 262,736 тис. грн., 50% з яких склала субвенція обласного бюджету, 30% – кошти міського бюджету та 20% – небюджетний внесок (кошти громади, спонсора та нефінансовий внесок). Цей капремонт проводився завдяки перемозі в конкурсі мікропроектів місцевого розвитку, який вже 4 рік поспіль проводить Львівська обласна рада. Це гарний шанс реалізувати громадські ініціативи та вирішити соціально-важливі питання, залучаючи кошти з обласного бюджету.

Фото “До”:

Проблема ремонту вбиралень у першій школі була також однією із болючих тем. В підсумку: у 2 санвузлах (праве крило) завершено капітальний ремонт приміщень на загальну суму більше 240 тис. грн.

Ремонт одного із санвузлів (2 поверх) профінансовано повністю із міського бюджету. Загальна вартість проекту – 111 тис грн. Також, за сприяння народного депутата України VIII скликання Богдана Матківського, з державного бюджету було виділено 115 тис. грн. для капітального ремонту другого санвузла (3 поверх), за умови співфінансування з місцевого бюджету (3,45 тис. грн.) та громадського внеску (12,75 тис. грн.).

В ході реалізації проектів в цих приміщеннях було замінено каналізаційну мережу, водопровідні труби, проведено облицювання стін та підлоги плиткою, замінено унітази, рукомийники, встановлено сантехнічні перегородки, в туалеті на 3 поверсі було замінено вікна та двері. Попередньо було встановлено баки запасу води для забезпечення безперебійного водопостачання.

Але відремонтоване – це лише половина від потреби. Питання відновлення ще двох санвузлів досі залишається відкритим. Наразі туалети лівого крила використовуватись не будуть, до проведення аналогічного ремонту, який буде здійснено при першій можливості забезпечення фінансового ресурсу.

Міський голова запропонував керівникам закладів ще активніше долучатись до написання нових проектів для залучення коштів з бюджетів різних рівнів: «Ми повинні використовувати кожну можливість для того, щоб вкладати в розвиток освітнього закладу. Спільними зусиллями можна робити неможливе». Принагідно Ігор Яворський нагадав про конкурс «Громадський бюджет», що стартував 1 вересня. Він передбачає розподіл коштів міського бюджету, передбачених для реалізації громадських ініціатив, серед переможців. Проектні пропозиції можна подати до 30 вересня. З деталями щодо проведення конкурсу можна ознайомитись на сайті Бориславської міської ради і розділі «Громадський бюджет» за посиланням https://boryslavrada.gov.ua/hromadskyi-biudzhet-boryslava/