Щоб навести порядок у сфері транспортних перевезень

Вчора, 29 жовтня, відбулась нарада щодо упорядкування руху пасажирського транспорту у місті Бориславі. Нарада проходила за участі керівництва міста, депутатів Бориславської міської ради, представників міських, приміських та міжміських перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення на території Борислава, представників Дрогобицької РДА, представників міської АС та Бориславського відділення поліції.

Проблема пасажирських перевезень в місті Бориславі триває вже багато років. Спричинена вона була різними факторами, зокрема: руйнуванням моста на вул. Героїв ОУН-УПА, відсутністю проїзної здатності деяких доріг, зменшенням пасажиропотоку та ін.. Хоч ситуація в місті поступово налагоджується, питання пасажирських перевезень залишається у незадовільному стані. Міський перевізник зазначає, що обслуговування деяких маршрутів є збитковим, відтак існує проблема із забезпеченням відповідних умов в частині пасажирських перевезень мешканцям віддалених мікрорайонів. Не зважаючи на те, що на окремі маршрути оголошуються конкурси, вони не проводяться через відсутність бажаючих взяти в них участь.

Негативна ситуація, яка виникає на міських маршрутах, тісно пов’язана з проблематикою міжміських та транзитних перевезень. Левова частина конкурсів на маршрути, які пролягають територією м. Борислава, організовує Дрогобицька РДА. Місця зупинок автобусів приміських маршрутів на території населеного пункту повинні погоджуватись із виконавчим комітетом міської ради, чого не було зроблено. На нараді було проінформовано, що, оскільки порушується ця вимога, буде розглядатись питання про звернення до  відповідних правоохоронних структур, котрі дадуть правову оцінку даному рішенню.

«Оскільки нас ігнорують, ми вимушені реагувати. Наше завдання чітко розмежувати міські, міжміські та приміські маршрути і привести їх у відповідність до законодавства», – наголосив міський голова Ігор Яворський.

Серйозною є проблема зі “стихійними автостанціями” в Бориславі – відстоєм транспортних засобів на вул. А.Міцкевича та на вул. С.Коваліва. Це спричиняє створення аварійних ситуацій та негативно впливає на рівень безпеки дорожнього руху в місті.

Міський голова звернувся до працівника Бориславського відділення поліції з пропозицією об’єднати зусилля, а саме організувати спільне чергування працівників поліції та інспекторів муніципальної варти для виявлення  та фіксації правопорушень.

Також керівництво міста повідомило перевізників, що для виявлення порушень запрошено представників Укртрансбезпеки – державного органу, який має ширший спектр повноважень. Очікується реагування та здійснення сумісних з поліцією раптових рейдів.

Окрім цього перевізниками, які здійснюють транзитні перевезення пасажирів на території міста Борислава, не забезпечується виконання рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради від 18 квітня 2019 року № 98 «Про упорядкування руху транзитного пасажирського транспорту у місті Бориславі», яким передбачено схеми руху з усіх напрямків міста.

Як наслідок – низка супутніх проблем і незадоволення мешканців послугами з пасажироперевезення загалом. Ці та інші питання і стали головними темами для дискусій.

Ігор Романович наголосив, що вважає ключовим мотивом зустрічі – можливість довести до відома перевізникам інформацію щодо подальших кроків, які заплановано здійснити для врегулювання ситуації у сфері транспортних перевезень.

«Ми абсолютно не готові миритися з тією ситуацією, яка є зараз, оскільки вважаємо, що вона не відповідає вимогам чинного законодавства. Мабуть в цьому випадку дещо присутня зневага до органу місцевого самоврядування. Відповідно, ми вимушені реагувати! І тому спробуємо значимість і авторитет влади повернути», – підсумував міський голова.

 

Деякі фрагменти з наради до вашої уваги (аудіозапис):