Зроблено черговий крок для покращення водопостачання Борислава та Східниці

Вчора, 3 березня, на сесії Бориславської міської ради було прийнято рішення про умови забезпечення централізованим водопостачанням смт. Східниця.

Дане рішення стосується подачі води Бориславським КП «Вододар» мешканцям Східницької селищної територіальної громади. Раніше смт. Східниця входила в підпорядкування Бориславської міської ради, і в статуті КП «Вододар» зазначалось, що підприємство надає послуги з водопостачання в м. Бориславі та смт. Східниця. В новій редакції статуту надання таких послуг «Вододаром» передбачено лише споживачам м. Борислава. Забезпечення водопостачанням та водовідведенням споживачів з інших територіальних громад в новому статуті дозволяється, але лише за окремим рішенням засновника підприємства – Бориславської міської ради. В прийнятому документі також передбачено передачу у комунальну власність Східницькій громаді мережі водопроводів, починаючи від точки розмежування на станції «Бухів».

Як зазначив доповідач, начальник відділу ЖКГ та Е Олег Левицький, причиною затвердження такого рішення є створення окремої Східницької територіальної громади внаслідок адміністративної реформи: «Враховуючи передбачені законодавством повноваження виконавчого органу Східницької селищної ради із вирішення питання водопостачання, цим документом ми надаємо Східниці можливість, і навіть обов’язок, покращувати ситуацію з водопостачанням на своїй території, підвищити рівень якісної та вчасної подачі там води».

Також Олег Любомирович наголосив: «Бориславська міська рада постійно дотувала комунальне підприємство «Вододар» для покращення водопостачання, проводила реконструкцію мереж та оптимізацію роботи, компенсовувала різницю в тарифах. Ми неодноразово звертались до Східницької селищної ради щодо залучення їх цього процесу, але Східниця з тих чи інших причин не долучалась».

При діючій системі подачі води споживачам селища Східниці, комунальне підприємство «Вододар» несе мільйонні збитки в рік, що суттєво погіршує його фінансово-економічне становище та призводить до збиткової діяльності.

Депутат Бориславської міської ради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Ігор Тарновецький сказав: «Ми, як представники Бориславської територіальної громади, маємо розуміти, що «Вододар» – наше комунальне підприємство, і ми відповідаємо за його діяльність та фінансовий стан. Це рішення, можливо, і не зовсім популярне, але воно є принциповим в першу чергу для нашої громади. Також впевнений, що воно принесе позитивні результати не лише для мешканців Борислава. Такий крок спонукатиме сусідів впроваджувати дієві заходи, що в підсумку дозволить покращити водопостачання і для мешканців Східниці».

Також було повідомлено, що враховуючи проведені заходи із покращення водопостачання, зараз є достатній резерв потужності на водонасосній станції «Рибник» і існує технічне рішення щодо можливості цілодобового забезпечення водою мешканців Східниці.

А ще не так давно, у 2015 році, ситуація з водозабезпеченням була вкрай гострою. Розв’язання цього питання було основним і пріоритетним завданням. КП «Бориславводоканал», яке на той час надавало послуги, мало понад 20 млн. грн. заборгованості, відсутність ліцензії та дозволу на спецводокористування, постійно блокувались рахунки, відключалась електроенергія, були проблеми з невиплатою заробітної плати, зношені водяні мережі, насосне обладнання, що вийшло з ладу, неробочі двигуни на ВНС “Рибник” та інше. 

З того часу вдалось зробити дуже багато – запустити процедуру ліквідації «Бориславводоканалу», виплатити заборговану заробітну плату, задовольнити потребу основних кредиторів, створити нове підприємство «Вододар», замінити понад 50 км труб, поставити більш як 10 регуляторів тиску, відремонтувати обладнання на “Рибнику”, ввести в експлуатацію додаткові резервуари чистої води, замінити систему знезараження води та водночас, щоб не збільшувати комунальну плату, відшкодовувати різницю в тарифах для мешканців Борислава і Східниці з бюджету Бориславської міської ради.

Зараз, після реорганізації, постало питання щодо подальшої співпраці між територіальними громадами. 

«Основним фактором, який спонукає до прийняття цього рішення, є невирішене питання щодо значних втрат в мережах на території селища (згідно з показниками обліку води вони становлять від 70 до 80%), більша частина з яких спричинена несанкціонованим відбором води. Внаслідок цього КП «Вододар» зазнає великих фінансових збитків», – наголосив Руслан Зелінський, депутат міської ради, голова постійної комісії з питань планування бюджету.

Отож, прийнятим рішенням доручено «Вододару» до 20 березня 2021 року подати на затвердження виконкому розрахунок тарифу на централізоване водопостачання для споживача, що є суб’єктом господарювання у сфері централізованого водопостачання, з метою забезпечення водою смт. Східниця. Також до 15 квітня 2021 року підприємство має встановити вузли обліку водопостачання на точці розмежування і до 01 травня 2021 року забезпечити подачу води для смт. Східниця з точки розмежування шляхом її постачання єдиному суб’єкту господарювання, який безпосередньо забезпечуватиме централізованим водопостачанням споживачів у смт. Східниця.