Спалювання сухої рослинності – злочин проти природи

Як повідомляє Головне управління ДСНС України у Львівській області на Львівщині за останню добу зареєстровано 75 пожеж сухої трави. Внаслідок цих пожеж вогонь знищив понад 35 гектарів рослинності.

Відділ оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля нагадує про те, що шкода від спалювання сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої трави призводить до перекидання вогню на інші природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення диких рослин та тварин, лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

При випалюванні сухої трави травмується коріння багаторічних трав, паростки дерев, насіння; гинуть комахи та інші тварини, що зимують у верхніх шарах грунту. Найгірше те, що при весняному палі можуть знищуватись ранньоквітучі весняні рослини (первоцвіти), всі види яких знаходяться під охороною законодавства.

Водночас дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, помисловості, регіонів.

Не зважаючи на підстави підпалу, громадяни здійснюють пряме порушення адмінкодексу та Кримінального кодексу України.

За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Якщо ви бачите, що горить суха трава підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101).

Фото: ГУ ДСНС України в Л/о