Трансформація Борислава в туристичному напрямку

У середу, 23 жовтня, в Бориславі відбулось обговорення перспективи співпраці в туристичній сфері з м. Дрогобич та напрацьовано ідеї для створення і втілення нових спільних туристичних продуктів.

Участь в зустрічі взяли міський голова Ігор Яворський, заступник міського голови Світлана Солоненко, депутати міської ради, представники структурних підрозділів міської ради та керівник КП «Туристично-інформаційний центр м.Дрогобича» Ігор Чава, який презентував досвід м.Дрогобича у напрямку туризму та поділився своїм баченням щодо розвитку цієї галузі. Нарада проходила за ініціативи відділу розвитку міста Бориславської міської ради.

«Основна мотивація у спільній роботі – це перш за все якісніший і швидший результат, – зазначив п. Чава – Регіон представляти в туристичній сфері значно легше і перспективніше».

«Розвивати цей напрямок для нас дуже важливо, розуміємо, що це наше майбутнє. Вже перші напрацювання маємо і рухаємось в цьому напрямку, – наголосив міський голова Ігор Яворський. – Для того, щоб туристичний потік вийшов на певний рівень, ми повністю готові підтримати стратегію об’єднання зусиль. Маємо великий потенціал і будемо продовжувати працювати над цим».

Нагадаємо, в Бориславі активно триває робота із туристичної промоції міста, зокрема, за результатами участі в конкурсах Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» втілюються проекти «Встановлення аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега» та «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України». Також на території міста цього року реалізують проект «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича». Проводиться дослідження джерел мінеральних вод, влаштування питтєвих галерей. Створено тематичні екскурсійні маршрути, які працюють в рамках проекту «Галицька Каліфорнія», командою бориславських школярів «OilCity» було розроблено маршрут «Туристичне Ельдорадо». Співпрацюючи з Туристично-інформаційним центром м. Дрогобича на початку жовтня цього року відбулись фотозйомки туристичних пропозицій міста Борислава в рамках спецпроєкту «Невідома Україна: Соляний шлях», а за підтримки управління туризму та курортів ЛОДА проведено фото та відеозйомки туристичних об’єктів міста в рамках проєкту «Персональний гід Львівщиною».

«Для приваблення туристів деякі населені пункти використовують навіть вигадані історії, чутки, міфи, які не мають нічого спільного з правдою, але все ж їм вдається не втрачати популярність. Нам же пощастило мати справді величну історію з визначними подіями і людьми, якими варто пишатися, це цікаво для туристів, які відвідують Україну, зокрема, Львівщину. Було б нерозумно не використати цю особливість», – підсумував Ігор Яворський.