У Бориславі розвиватимуть екологічну свідомість, починаючи з дошкільнят

Минулого тижня, 09 вересня у центрі дитячої та юнацької творчості відбувся практичний семінар із формування екологічної свідомості містян, організований ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури м.Борислава» спільно з відділом розвитку міста Бориславської міської ради в рамках реалізації проєкту «Борислав чисте місто».

Нагадаємо, що проєкт «Борислав чисте місто» став переможцем конкурсу малих грантів 2020 від «Київського Діалогу». Щорічно українсько-німецька програма підтримки локальних ініціатив «Київський діалог» Kyiv Dialogue проводить конкурс малих ґрантів для неприбуткових організацій. Цього року Борислав подав заявку як місто-учасник модульного навчання і виборов місце у переліку переможців, отримавши фінансування у розмірі 39995 грн. Розробник проєкту – Заікіна Мар’яна – спеціаліст I категорії відділу розвитку міста Бориславської міської ради.

Спікерами даного заходу виступили:

  • Діана Попфалуші – комунікаторка ГО «Нуль відходів Львів», членкиня Zero Waste Alliance Ukraine.
  • Мирон Цайтлер – кандидат біологічних наук, доцент. Спеціаліст у сфері екологія та природокористування.

Модерував захід – Ігор Романюк – дизайнер усієї друкованої продукції, відеоматеріалів, виготовлених в рамках проєкту «Борислав чисте місто».

Присутні в залі представники закладів загальної середньої та дошкільної освіти, ГО «Еко-культура», духовенство, мешканці міста Борислава та гості з м.Львів, м.Сколе ознайомились з концепцією роздільного сортування сміття.

Завдяки фінансовій підтримці Міністерства Закордонних Справ Німеччини, закуплено 30 настільних ігор «ЕКО-МЕМО», створених для дітей, віком від 4 до 10 років. Гра навчає правильно сортувати відходи. Завдання гри: – навчитись розрізняти типи відходів, – запам’ятати як маркуються відходи; – дізнатись, що можна сортувати, а що ні.

18 книг Е.Файві та Б.Славіна «Сміттєва революція. Порушуючи круговерть марнотратства». Книга розглядає увесь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, перероблюємо – і навіть перетворюємо на нові матеріали. Надрукована на папері, який виготовлено з переробленої вживаної упаковки Tetra Park.

Отож, матеріальна база усіх закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, бібліотек міста Борислава поповнилась вищезгаданим роздатковим матеріалом.

Усі ж мешканці міста Борислава протягом двох місяців отримуватимуть інформаційно-агітаційні квитанції екологічного спрямування (26800 шт.) до оплати за послуги комунальної установи «Бориславводоканал».

У супермаркетах міста на стендах до вашої уваги пропонуватиметься афіша (14 шт., розмір А3) «Борислав чисте місто», що містить актуальну інформацію щодо основних правил роздільного збору ТПВ з посиланням на сторінку соцмережі fb «Борислав чисте місто» через QR-код.

Також до уваги мешканців пропонуються буклети в кількості 2000 шт. – «Борислав чисте місто. Сортування сміття вдома» – розповсюджені через ЗОШ, ДНЗ, бібліотеки, супермаркети міста Борислава.

А викидаючи сміття в контейнери під роздільний збір ТПВ («ПАПІР», «ПЛАСТИК», «СКЛО») кожен мешканець зможе ознайомитись з відповідним роз’ясненням, що підлягає переробці, а що їй не підлягає. Розроблено та закуплено ламіновані самоклеючі буклети, які будуть розташовані на кожному контейнері (240 шт. – під кількість контейнерів, закуплених в рамках реалізації міжмуніципального проєкту «Впровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів у м.Бориславі, смт.Східниці, с.Попелі та с.Ясениця-Сільна»).

20 мешканців міста отримають еко-сумки за участь у конкурсах на екологічну тематику.

Інформаційно-просвітницька складова проєкту «Борислав чисте місто» функціонуватиме й після завершення усіх проєктних активностей.

Усі бажаючі користувачі соцмережі fb, підписані на сторінку «Борислав чисте місто», зможуть отримувати корисну інформацію завдяки розробленому для проєкту 1 відеоматеріалу «Борислав чисте місто» (6хв.); 2 відеоматеріалів – до 3 хв. та 1 презентації «Борислав чисте місто» та вже сьогодні зможуть покращувати якість свого життя. Дана рубрика буде постійно оновлюватися різноманітними матеріалами екологічного спрямування.

Роздільне сортування – це культура. Культура відповідального ставлення до відходів, яка формує наші щоденні звички. Інвестуючи у екологічну культуру у вигляді освітніх програм, проєктів, ми зможемо суттєво заощадити кошти на поводження з відходами у майбутньому та збережемо довкілля!!!

Сортування сміття – запорука екологічної безпеки!!!

Долучайтесь до екологічних змін у рідному місті!!!

____________________________________

*Зміст цієї публікації було підготовлено в рамках конкурсу малих ґрантів проєкту Київський Діалог за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю авторського колективу ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури м.Борислава» і не відображає точку зору Київського Діалогу.

Цей семінар відбувся в рамках конкурсу малих ґрантів проєкту Київський Діалог за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору проєкту Київський Діалог.