У Бориславі ліквідовують шурф на березі р. Тисмениця

На березі річки Тисмениця в районі житлового будинку №1 по вул. Д.Галицького розпочато підготовку до ліквідації шурфа-колодязя.

Начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Володимир Прідун розповів: «Шурф проявився на схилі берега в межах приватної присадибної ділянки, та попередньо не було можливості здійснювати його ліквідацію через обмежений доступ. 

Відтак, внаслідок проведеного торік берегоукріплення та додаткових підготовчих заходів тепер з’явилась можливість влаштувати відповідний під’їзд для спеціалізованої техніки та доставки необхідних матеріалів.

На даний час КП «Зелений світ» проводить укріплення території деревиною. Вже після цього НГВУ «Бориславнафтогаз» розпочне власне саму процедуру ліквідації даного шурфа – відкачку нафти, засипку щільним шаром ґрунту та встановлення дегазаційної свічі.

Довідково:

Шурфи-колодязі (з яких колись видобували нафту) це вертикальні виробки (порожнина в гірському масиві після виймання корисних копалин та інших порід) яка пройдена з денної поверхні, — на невелику глибину. Площа поперечного перетину зазвичай декілька квадратних метрів, форма перетину — кругла або прямокутна.

Станом на сьогодні на території міста налічується близько 20000 таких шурфів-колодязів.